Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet megszüntetni a...

Hogy lehet megszüntetni a magas vérnyomást? 14 hetes terhes vagyok és 143/86-ot mértek legutoljára és elszörnyülködve halgattam, milyen súlyos komplikációt okozhat a magas vérnyomás a 20. hét után.

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok és 143/86-ot mértek legutoljára és elszörnyülködve halgattam, milyen súlyos komplikációt okozhat a magas vérnyomás a 20. hét után.
2009. máj. 29. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenképpen csak orvossal állíttathatod be.Van olyan vérnyomáscsökkentő amit lehet terhesen is szedni.De ha eddig jó volt a vérnyomásod,akkor biztosan oka van annak,hogy most magas.Ki kell vizsgáltatni.
2009. máj. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsosorban el kell menni kardiologiara,ott csinalnak EKG-t es az orvos ir gyogyszert,amit szedhetsz (Dopegyt)Van olyan hogy vernyomas ami mar megvolt terhesseg elott es van olyan ami rendkivul veszelyes,ami terhesseg alatt jelentkezik.Ne hanyagold,mert kihatassal van a babara.
2009. máj. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én már évek óta magas vérnyomással küszködök, gyógyszert is kellett rá szednem. Mikor megtudtam hogy terhes vagyok (most 18 hónapos a kisfiam), abbahagytam az addig szedett gyógyszeremet, mert az volt a leírásában hogy terhesség alatt nem ajánlott az alkalmazása. Mivel a terhesség előrehaladtával egyre magasabb és magasabb értékeket mértek, a nőgyógyász felírta a Dopegyt nevű vérnyomáscsökkentőt. Végig kellett szednem, mert magas vérnyomás esetén megnő az esély a vizesedésre, "fehérjevizelésre" és ezzel a magzat károsodására is, mivel ilyenkor beszűkülnek az erek (a köldökzsinór erei is) és előfordulhat hogy így a baba nem jut elég tápanyaghoz, oxigénhez. Szóval jobb a gyógyszer mint hogy valami baja legyen a bébinek! :) (Szerintem a nőgyógyásszal írasd fel, ő tudja mi árt a legkevésbé.)

Aztán mikor megszületett a kisfiam pár nap után (mikor nagyjából helyreállt a vérnyomásom) abbahagytam a gyógyszert. Azóta sem szedek rá semmit, de most ha minden igaz jön a kistesó, úgyhogy szerintem ismét kezdhetem majd szedegetni a vérnyomáscsökkentő bogyókat. :(

A lényeg hogy ne aggódj, sok-sok boldogságot kívánok Neked!

2009. máj. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia.Hol mérték, tanácsadáson?Mert nekem pl. ott volt hogy 160 is volt.Erre csináltak mindenféle vizsgálatot, és kiderült hogy csak izgalom hatására megy fel a vérnyomásom, úgymond fehérköppenyszinróma.Ha nekem más méri, mindig magas lesz, annyira tudok izgulni.De itthon mindig normális magamnak.

Te nem tudod mérni otthon magadnak?Mert az kideríthetné.De persze a dokit nem kerüld meg.

Amúgy a tiéd még nem olyan nagyon vészes, persze nem jó, de ne ilyedj meg.

2009. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! nekem is magas volt! Aztán nyugodtabbra vettem a figurát. Vettem vérnyomás mérőt itthon mérem azóta is napi 3-4szer! És szinte mindet sótlanul fűszer mentesen eszek! 2 hét alatt helyre állt a vérnyomásom!
2009. máj. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segitettetek vele!
2009. máj. 29. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!