Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy szokhatnék le a körömrágá...

Hogy szokhatnék le a körömrágásrol? 14/L

Figyelt kérdés
(a gyógyszertári körömecsetelő nem segített)

2014. márc. 23. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Hordjál kesztyűt!
2014. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nekem úgy sikerült hogy elkezdtem lakkozni. Hülyén nézett ki mert 4 éves korom óta rágtam, volt hogy véresre, a körmeim szakadtak, gyengék voltak és alapból elég kicsik. De az erős színű lakk mindig a szemembe villant amikor felemeltem a kezem a rágáshoz, erről eszembe jutott hogy nem szabad és nem rágtam. Aztán amikor regenerálódott a köröm és elkezdett nőni, már sajnáltam. 18 voltam mikor sikerült róla leszokni, de a mai napig ha nincs kifestve valami miatt (pl. konferencia ahol nem díjazzák) akkor képes vagyok lerágni. Ezért ilyenkor inkább magamtól vágom le tövig, majd amint lehet, újra kifestem.

23/L

2014. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hú, hát átérzem a problémádat, még egyetemista korom elején is rágtam, csonkig folyton. Vérzett, meg minden, de nem tudtam leszokni róla. Egyszerűen nem ment, pedig nagyon ciki volt már felnőttként, szégyelltem is.


Aztán, mikor volt egy vakbélgyanúm, akkor azt mondták az orvosok, hogy "nem lenne csoda, a körömrágással annyi kosz kerül az ember szervezetébe, hogy drasztikusan megnöveli a vakbélgyulladás esélyét." - és persze egyéb problémák is lehetnek belőle...


Szerencsére nem volt vakbélgyulladásom (legalábbis nem úgy, hogy ki kellett volna venni), de ezt követően egyik napról a másikra abbahagytam a körömrágást, ugyanis én betegesen félek minden orvosi/egészségügyi problémától, és megértettem, hogy ez nem játék...

2014. márc. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem bántásból kérdezem, csak érdekel, hogy miért rágod? Mi késztet arra, hogy rágcsáld? ...amikor ideges vagy, akkor csinálod? Vagy mi váltja ki?
2014. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom miért rágom, de általában ha izgulok valamitől (pl. dolgozat, verseny, stb.) és emiatt állandóan le van rágva, és már észre se veszem.. :( de nagyon idegesít
2014. márc. 23. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, még annyit fűznék hozzá, hogy amikor tanultam vagy ideges voltam, mindig volt valami a kezemben amit birizgálhattam, pl. kis labda, radír, ilyesmi. Mai napig hordok magamnál stresszlabdát.
2014. márc. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
lányom pont ennyi idősen rágta, és műkörmöt tetetett fel- természetesen diszkrétet- és fél év alatt leszokott róla és utána már nem volt műkörme
2014. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!