Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fáj a hátam? Serdülőkor,...

Mitől fáj a hátam? Serdülőkor, Izmok gyengesége? 17/F

Figyelt kérdés
17/F Olyan gondom lenne hogy fáj a hátam (gerincem)középen kb a szív magasságában de nem állandóan, csak ha sokat ülök, vagy kicsit jobban megterhelem, de reggel vagy pihentetve elmúlik! Sokszor kiroppantom, de ettől sem lessz mindig jobb. A gerinc melletti izmok gyengeségére gyanakszom, vagy ennek valami más oka lehet, volt már hasonlóval "dolgotok"?
2009. dec. 17. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Számítógép!

Kérj karácsonyra egy profi irodaszéket, és íratkozz be valamilyen edzésre szerintem!

2009. dec. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Rossz a tartásod, mikor ülsz vagy mész... Az emberek nagy része hanyag tartású, nem húzza ki magát járás, ülés közben. Figyelj erre, és el fog múlni a hátfájásod. A serdülőkor erre csak rátesz egy lapáttal, olyankor minden ízület/csont fájhat, pusztán azért, mert gyorsan nő.

Húzd ki magad, és sportolj valamit (úszás, futás, vagy bármi, ami tetszik és nem ülő sport :D )

2009. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia, nekem is hasonló problémám volt, és kiderült h gerincferdülésem van és most tornára járok és már nem fáj...szóval szerintem érdemes lenne a biztonság kedvéért megnézetni orvossal

17/L

2009. dec. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj el ortopéd szakorvoshoz, mert van olyan betegség, ami kifejezetten a serdülőkre jellemző.

[link]

2009. dec. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon hasznos volt!

Akinek volt már ilyen kigyógyult belőle, vagy ez maradandó dolog? :(

2009. dec. 17. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!