Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik, ha antibiotikumra...

Mi történik, ha antibiotikumra alkoholt iszik valaki?

Figyelt kérdés
Nem akarom kipróbálni, egyszerűen csak kíváncsi vagyok. Az van írva a gyógyszerre, hogy nem ajánlott alkoholt fogyasztani. nolicin a neve
2009. dec. 18. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
a gyomrában tnt-vé alakul és felrobban. szerintem egyértelmű.
2009. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a roppant értelmes választ...nem vagyok teljesen hülye, tudom, hogy nagyjából mik történhetnek, de azt is tudom, hogy gyógyszerfüggő. Arra lennék kíváncsi, hogy ennél a gyógyszernél pontosan mi van, és miért van olyan, amire az van írva, hogy tilos, és ez miért csak nem ajánlott?
2009. dec. 18. 15:27
 3/9 anonim ***** válasza:
egyszer sikerült innom antibiotikumra (esküvőn voltunk és nem gondoltam volna, hogy ilyen következményei lehetnek.... reggel felkeltem szimpla másnapossággal. dél körül róka-móka és egész nap nem maradt meg bennem semmi, azonnal jött vissza. szóval nem ajánlom, hogy kipróbáld! én is óvatosabb leszek máskor...
2009. dec. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Csak annyi, hogy az alkohol súlyosbítja az esetleges mellékhatásokat.


[link]

2009. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, a betegtájékoztató nekem is megvan:D nem is szeretném kipróbálni, csak még mindig nem tudom, hogy mi a különbség a TILOS és a NEM AJÁNLOTT között:)
2009. dec. 18. 15:38
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
értelmező kéziszótár?
2009. dec. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jajjistenem...ne fárasszatok már! A gyógyszer és alkohol kölcsönhatásával kapcsolatban nem tudom, nem úgy általában.
2009. dec. 18. 15:53
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
jajjistenem.Akkor hívd fel a k*rva gyógyszergyártót és kérdezd meg-.-
2009. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne is foglalkozz vele! Nagy a pofája amíg be nem verik neki egyszer.

Én úgy tudom, hogy semmi, maximum felerősíti az alkohol hatását.

2010. szept. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!