Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy megszakad valakinek a szíve?

Figyelt kérdés
Annyi háborús filmben láttam, hogy mondták a nőre, hogy meghalt, megszakadt a szíve. Szerintetek a fájdalomba bele lehet halni? Mármint nem öngyilkosságra gondolok, csak ha valakinek minden nap ugyanúgy, sőt minden percben egyre erősebben fáj valami és nem lát már semmi értelmet az életben, sőt, gyülekeznek a fekete felhők és nem az van, hogy nincs ereje szembe nézni a dolgokkal, mert ha lenne egy kis megoldás, máris tenne érte; hanem értelme nincs..., elmúlik így a fájdalom? Nem öngyilkos akarok lenni, nem vennék be gyógyszert, nem akasztanék meg nem tudom milyen módszerekkel nem oltanám ki az életem, erre a részre vagyok csak kíváncsi.

2014. ápr. 18. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha mellé egészségesen táplálkozik, mozog, alszik és tisztálkodik, akkor kétlem, hogy a szomorúság önmagában nem fog neki kárt okozni. Nyilván ezek elmaradása (a folyamatos görcsölés miatti alvás és evészavarok, stb) már felborítja a szervezet egyensúlyát, és okozhat gondokat.
2014. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
újrafogalmazom, tehát: kétlem, hogy a szomorúság önmagában kárt tud okozni. Előbb egy dupla tagadással jól megkavartam magam :)
2014. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szó szoros értelmében nem, de az évekig tartó negatív érzelmek előbb-utóbb tönkretehetik az ember egészségét.
2014. ápr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, létezik! Takotsubo cardiomyopathiának hívják, másik elnevezése még a "broken heart syndrome". Típusosan érzelmi megrázkódtatást követően fellépő heveny szívelégtelenség, nőknél gyakoribb. Sokszor nagyon nehéz megkülönböztetni a szívinfarktustól. A halálozása 5-10% körüli.

[link]

[link]

2014. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó is mondta, létezik a megtört szív szindróma, de inkább idősebb emberekre jellemző.
2014. ápr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!