Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyógyszer jó a front...

Milyen gyógyszer jó a front okozta migrénre?

Figyelt kérdés
Hideg és meleg frontra is érzékeny vagyok,ilyenkor 2 napig fáj a fejem és a tarkóm és semmi nem mulasztja el (főleg,ha melegfront van). Voltam már több vizsgálaton,azt mondták,ha szülök,majd jobb lesz,de addig is kéne vmi,mert nagyon gáz,mikor változékony időszakban minden héten napokig fáj.:-S

2014. ápr. 21. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
A specifikus rohamgyógyszerek receptkötelesek. Megpróbálhatsz paracetamol tartalmú gyógyszert szedni, ezek a tabletták a legtöbb esetben 500mg hatóanyagot tartalmaznak, tehát egyszerre 2db-ot vegyél be belőle, viszont napi 8 tablettánál többet nem szabad alkalmazni. Fontos, hogy minél korábban vedd be, lehetőleg még a roham kezdetén. Ha ez nem válik be próbálkozhatsz még Aszpirinnel, Advil Ultrával, Algoflex Forte-vel vagy Aleve filmtablettával. Ezek a gyógyszerek azonban nem alkalmazhatók gyomorfekély, veseelégtelenség, asztma, magas vérnyomás és szívelégtelenség esetén, illetve ha terhes vagy akkor is csak paracetamol tartalmú gyógyszert szedj! Amúgy biztos, hogy ez migrén? Arra ugyanis tudtommal nem jellemző a tarkótájéki fájdalom.
2014. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hallottam egy 2 tablettás migréngyógyszert, amit az orvosok szeretnek felírni, de elég drága (2000Ft körül) ahhoz, hogy olyan gyakran vegyek be, meg egy kolléganőmnek nem használt. A paracetamolt kipróbálom ilyen adagolásban. A többit is próbáltam (1 szemet), de lehet túl későn vettem be, mert nem- vagy alig használt. Csomó vizsgálaton voltam, mert nem akartam elhinni, hogy simán csak migrén, de nem találtak más magyarázatot. Amúgy a fájás szinte mindig csak baloldalt van, az tipikus tünete.
2014. ápr. 22. 01:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Mármint hogy egyik vagy másik oldal fáj inkább.
2014. ápr. 22. 01:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Mivel már régóta vagyok fejfájós, elég sok gyógyszert beszedtem, ami nem hiszem, hogy jóra vezet; jobb lenne pl. olyan természetesebb, esetleg növényi alapú dolog, amit megelőző jelleggel, étrend kiegészítésnek is lehet használni.
2014. ápr. 22. 01:11
 5/5 dalta válasza:
100%
Szia! A feleségemnek aura-migrénje van, szerintem a frontra érzékeny. Próbáld meg a folsavat és a magnéziumot!
2014. máj. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!