Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a véradással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 24. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
En plazmat adok. Mire vagy kivancsi?
2014. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én már a magasvérnyomásos korom előtt is adtam vért,1990es évek végétől.2004óta vérnyomásgyógyszereket szedek,


(mert elvileg egyszerre ment rá szívemre az influenza +majdnem kinyírt a FehérÉp/FehérAblak a kezdeti 2004-2005ös panelprogramos dilettantizmussal,nappal aludnom kellett volna a multinácicégnél végzett északásműszak után,de fúrtak),


és VÉRADÁSkor azt mondták,hogy MIVEL MODERN vérnyomáscsökkentő GYÓGYSZEReket szedek,adhatok vért.

De már volt olyan,hogy a izé...szívlassítóm (régebben nyugdíjastabletta,szerintem potenciát is blokkoló Betalok-Zok,most Coviogal)mellékhatásként besűrűsítette a véremet (pont jó az embernek az infarktus előjeleként megélt anginás roham utána ami 2006-2007ben volt,rásegíthetett a stressz,északázás,IBM,FehérAblak,Lakásszövetkezet + anyám együtt),és azt mondták a véradás előtt mégse szedjem be,mert nehéz volt levenni az 1EGYSÉG (kb 4DECILITER) vért.


ENNI INNI MINDENKÉPP KELL ELŐTTE (ADNAK IS HELYEBEN ILYEN CSOMAGOT pl üdítőt/gyümölcslevet meg szendvicsnekvalót,régebben lehetett dobozossört is választani),mert a vér leadásával éhségek törhetnek rád,


+Bónusz kaland: ha úgy jársz,mint én 2szer,hogy hiába kértem őket hogy döntsék meg az ágyat,nem ülve adok,hanem fekve,és b*sztak megdönteni (addig kell mondani nekik,amíg meg nem teszik,de emlékeznek már és figyelmesebbek azóta,szerintem ezt helye válogatja),akkor 2szer volt ilyen ájuláselőtti fehér-pontok-ugrálnak-a-szemeim-előtt élményem,de volt fekete pöttyös/pontos is.Akkor már egyből megdöntötték,és "ne csukja be a szemét,figyeljen rám,pihenjen" "Most már jól van" stb.


Szóval sok szerencsét.Igaz,nagy a tű,de csap egy pillanatnyit fáj,mint az injekció.Én nem is nézek akkor oda,de én ilyen szuperérzékeny vagyok a stressz óta,amit 2000-2008közt a 3betűs munkahelyem okozott.


A VÉRADÁS JÓT IS TESZ,nemcsak másokkal,hanem veled is!

Mert a használt véredet adod le,vagyis abból egy részt,és készíthetnek belőle min 3fajta életmentő vérkészítményt.

ÉS így a lépedből/vérraktáradból (ha nem verték le bűnözők) friss vér szabadul fel és kerül be a szervezetedbe,nekem pár p-el/órákkal utána pl varázs-erekcióim lettek ;-) a friss vér csodája.

2014. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

holnap is lesz véradás ahol lakom, de utána iskolába mennék

Mennyit kell utána pihenni?

2014. ápr. 24. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Semennyit.
2014. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
csak mert nem szeretnék rosszul lenni a suliban :)
2014. ápr. 24. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!