Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék tag a Vörösker...

Hogyan lehetnék tag a Vöröskeresztnél?

Figyelt kérdés

egyetemista vagyok, de szeretnél tagja lenni a Vöröskeresztnek...mik a teendőim, hova/kihez forduljak?

mennyi idő alatt kaphatnék vöröskeresztes igazolványt?


2014. ápr. 25. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy baromi jó kérdés. Az a helyzet, hogy ezt szinte senki nem tudja. Az biztos, hogy be kell menned a vöröskereszt székházba, és ott kitölteni egy önkéntes jelentkezési lapot. Ha szerencséd van, akkor utána kaphatsz leveleket, ha valahol önkéntesre van szükség. De itt csak olyan munkák jönnek, mint pl. szórólapozás.


DE. Pl katasztrófához, bomba kitelepítéshez stb. ekkor sem hívnak. Hogy oda kiket hívnak, azt homály fedi. Szerintem az a belső 30-40 ember, akik ott kívülről ismerik egymást, ők felhívják egymást és ők mennek.

Elsősegélyversenyre imitálni vagy kutyakiképzéshez például szinte kizárólag az Ifjúsági Vöröskereszt tagjait hívják, a facebook oldalukon keresztül. Az oldal ugyan nyílt, és nyugodtan feliratkozhatsz, simán visszaigazolnak, de ez akkor is minimum furcsa, hogy nincs egy normális riadólánc...


Nem akarok rossz reklámot csinálni a Vöröskeresztnek, de én több év óta ácsingózom ugyanerre, és egyszerűen nem megy. Nincs olyan hely, ahol jelentkezel, és tényleg mindenről hírt kapsz. Ilyen egyszerűen nincs, csak ha "belső ember" leszel valami ismeretség folytán.

2014. ápr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és igazolványt egyáltalán nem kaptam, persze önkénteseknek nem is tudom, hogy jár-e.
2014. ápr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

egyik ismerősöm tagja és igazolvánnyal is rendelkezik

a napokban megkérdezem és visszaírok itt

2014. ápr. 25. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!