Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki lehet, hogy lenyelt...

Ha valaki lehet, hogy lenyelt egy kis porcelándarabot, de nem biztos benne, akkor hová kell fordulnia? Ez sürgős eset, egyenesen egy kórházba menjen, vagy hova?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 28. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
hivd fel a közeti orvost hogy kell-e ezzel valahova menni. Valószinüleg nem, mert majd távozni fog ahol kell.
2014. ápr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem. Nem nyeltem le szerencsére, egy hete történt egy ismerősömmel. De nem ment sehová ezzel a dologgal, amennyire én tudom.

Amin csodálkozok is, mert lehet, hogy magától távozik, ha tényleg lenyelte, de az nem lehet, hogy felsérti a gyomrát, belét, netán kilyukasztja?

2014. ápr. 28. 18:09
 3/8 anonim ***** válasza:
nem valószinü, a gyomorsav megoldja.
2014. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehetne, de ha egy hete nyelte le, valószínű, hogy már távozott. Egyébként a szervezetnek meglepően jó védekezési mechanizmusai vannak, pl. én úgy tudom, hogy a vasszög megfordul a bélben, hogy ne heggyel előre menjen.
2014. ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem, hogy ennyire erős lenne a gyomorsav, akkor a lenyelt tárgyakat sem operálnák ki az emberekből.
2014. ápr. 28. 18:43
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyomorsav nagyon erős dolog, de azért nem oldja fel a porcelánt.
2014. ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, se a porcelánt, se a körülöttünk lévő tárgyak többségét.
2014. ápr. 28. 18:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha akkora lenne a porcelándarab, ami már bélsérülést tud okozni, arról biztosra tudná, hogy lenyelte, mert már a torkában érezte volna, legalábbis józan ésszel így gondolom. A nagyon pici darab gond nélkül távozik, ahogy például az olyan apró magok is, amiket nem tudunk megemészteni.
2014. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!