Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A router nem káros az egészségre?

A router nem káros az egészségre?

Figyelt kérdés
kaptam tegnap karácsonyra routert hogy legyen net a saját gépemen. egyenlőre ott gépezünk ahol van a modem és a router. a kérdés az hogy a router ki bocsát-e olyan dolgokat ami károsíthatja a dolgokat okozhat-e rákot mint pl.: a rádió hullám? (ez olyan router amiről úgymond "lopni" lehet a netet)
2009. dec. 25. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tisztázzunk pár dolgot! Olyan routert nem lehet kapni, amivel lopni lehet a netet! Illetve ki tudja, a fekete piacon nincs kizárva, de ha onnan való, akkor meg itt hiába érdeklődsz. :)

Routerből két fajta van: vezetékes és vezeték nélküli. (Utóbbi természetesen vezetékes routerként is funkcionál!) Minden elektromos eszköznek van valami elektromágneses sugárzása, ez alól a router sem kivétel. De ez messze nem akkora, mint mondjuk egy TV által kibocsátott jel. Pluszba ha vezeték nélküli a router, akkor természetesen rádióhullámokkal - ha jól tudom, URH sávban - kommunikál. Az meg egyenesen tévedés, hogy ettől rákot lehetne kapni. Nem a paksi erőmű dohog melletted, hanem cask egy pár wattos teljesítményfelvételű router.

2009. dec. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ok köszi:D amúgy nem úgy értettem a netlopást hanem úgy hogy bárki akinek van készüléke a jelfogásra az meg tudja vele fogni a jelet és netezik anélkül hogy bármi köze lenne hozzá úgy értem:D amúgy igen vezeték nélküli! csak fáradt vok nem bírom kifejezni magam:)
2009. dec. 25. 08:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha vezeték nélküli routered van le kell kódolni különben a netedre tudnak csatlakozni.
2009. dec. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Ja és még azt elfelejtettem leírni, hogy szerintem minden elektromos kütyü ártalmas (elektroszmog keletkezik)
2009. dec. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Annyival javítanám ki az első válaszadót, hogy nem URH sávban továbbitja az adatokat , hanem mikrohullámu jellel. És abban az esetben ha nem kódolod le a wifit akkor tényleg rácsatlakozhatnak emberek.

És ne aggódj nem káros az egészségre:) Kellemes Ünnepeket

2009. dec. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!