Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székletürítés híg széklet, csíp?

Székletürítés híg széklet, csíp?

Figyelt kérdés

Üdv!

Nemrégiben tértem át a testépítős rizs-csirke diétázásra, emellett Mega Daily One Plus-t szedtem. Ennek hatására a székletem hígabb lett. Majd négy nap után leálltam ezzel és áttértem a vegyes táplálkozásra. Erre rá két napra megettem egy csomag sós mogyorót. Erre rá pedig este vagy nyolcszor el kellett mennem a wc-re, ahol fosás tört rám. Azt hozzáteszem, hogy ha egymás után 3X kell mennem valami miatt wc-re és fosni szoktam akkor mindig csípi a hátsómat.


A széklet amikor híg volt láttam benne a mogyoródarabkákat, lehet nem szereti a szervezetem az ilyesmit. Most reggel fostam és mindig amikor wc-re kell mennem az ürítés közben fáj, de csak az ürítés közben utána nem. Lehet azért van ez mert 2 napja este 10X el kellett mennem wc-re és ez nagyon igénybe vette az izmokat? Már nem gáj annyira mint tegnapelőtt vagy tegnap, lehet hogy ez magától elmúlik majd?



2014. máj. 2. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:
A hasmenés ugyanúgy megterheli,"kidörzsöli" - macerálja a végbelet,mint a székrekedés. Ha rendeződik a székleted elmúlik magától is. Arra figyelj oda,hogy most székletürítés után vagy mosd meg a feneked,vagy használj nedves törlőkendőt,nehogy befertőződjön!
2014. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól is függ, előtte mit ettél. A mogyoróban elég sok a zsír, sokan nem bírják.

A székleted hígabb, hogy ha több rostot eszel, a rizsben elég sok van, főleg ha hántolatlant eszel.

2014. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!