Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz átszokni a...

Miért olyan nehéz átszokni a normális alvásra?

Figyelt kérdés

Több éve bőven éjfél után alszok el, általában 3 után. Még akkor is, amikor 6-kor, 7-kor kelek. Youtube-ot nézek, meg itt olvasgatok hülyeségeket ilyenkor. Régebben volt úgy, hogy olvasgattam /könyveket/, hallgattam ilyen meditációs cuccokat, és akkor többé kevésbé sikerült az elegendő alvást megközelítenem, de az ilyen időszakok 5-6 napnál nem tartottak több ideig.

Alapból feszült vagyok általában, úgymond magamnak csinálom a "bajt", ráadásul van ez a dolog, hogy nem tudom igazán kipihenni magam. A kettő gondolom erősítheti egymást. Pszichológus is írt már fel gyógyszert alváshoz, használtam, használom is, de általában nem ér semmit, mivel nem tudom magam rávenni az időbeni lefekvésre. Amikor meg mégis lefekszek hamarabb, csak forgolódok, eszembe jutnak dolgok, amik nem hagynak nyugodni és muszáj valamit csinálnom alvás helyett. Ilyenkor jön a youtube, gyk, tv, meg minden sz.r.



2014. máj. 3. 04:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézd, ha már meditálsz, akkor elméletileg eléred a lelki béke állapotát, amikor is ilyen dolgok már nem zavarnak. Nekem pl amikor már ebben az állapotban vagyok, nem kell sok, hogy elaludjak.

Pl agykontrollos cuccot beteszel, azon simán el lehet aludni...

2014. máj. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!