Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet? IR, cukorbetegség,...

Mi lehet? IR, cukorbetegség, vagy más? Nyugtalanít a dolog. Eléggé lefogytam, a cukrom jó, a hosszútávú is, viszont a vizeletben nyomokban találtak cukrot+baktériumot.

Figyelt kérdés
Mostanában ha éhes vagyok rohamszerűen, akkor az édesség segít, de nehezen tűröm, fáradt vagyok, gyenge, egyébként 1,5 éve szültem. Terhesség alatt a terheléses vizsgálat jó volt, de meglepődve hallottam, amikor a védőnő mondta, hogy jók a leletek, de van olyan kórház, ahol már nem fogadták volna el, én most ebből arra következtetek, hogy akkor elkezdődhetett valami..

2014. máj. 5. 00:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
ez terhesség alatt volt.
2014. máj. 6. 22:50
 12/22 A kérdező kommentje:

akkor valószínűleg megcsináltatom a terhelésest, akármennyire is nem kellemes..és nem a cukor megivására gondolok. :)

az terhesség alatt simán ment.

viszont feloldani alig tudtam.

2014. máj. 6. 23:13
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan terheléses tesztet csináltass, hogyha tudsz (lehet hogy magán úton kell, fizetősen), ahol nézik az inzulin szintjét is, nemcsak a cukorét! Mert az inzulin és a cukorszint hányadosából tudják kiszámítani a HOMA IR-t, aminek a nagysága kimutatja az inzulin rezisztenciát. Habár ha a cukor értékeid túl magasak lesznek, akkor úgyis kapásból rád nyomják a cukorbeteg jelzőt, úgyhogy szinte mindegy, hogy mennyi inzulinod van mellé, de azért szerintem nem árt tudni! Engem például nagyon érdekelt, hogy vajon azért magas-e a cukrom, mert nincs elég inzulinom, ami lenyomja, vagy van elég inzulin csak nem reagál rá a szervezetem, úgyhogy magánban csináltattam ilyen tesztet, mert háziorvos sajnos inzulinvizsgálatot nem kérhet csak vércukrot, ezért tőle nem tudtam beutalót szerezni.
2014. máj. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
nekem a cukrom biztosan rendben van, csináltattam hosszútávút is. köszönöm, igen olyat szeretnék ahol az inzulint nézik.
2014. máj. 7. 10:09
 15/22 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem szám szerint mennyi lett a hosszútávú?
2014. máj. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

persze, mindjárt nézem.

a normál tartományon belül.


ma viszont megcsináltattam inzulinnal együtt a terhelésest.

várom az eredményt.

2014. máj. 8. 13:56
 17/22 A kérdező kommentje:

HbA1c régi NGSP 5,5 % 4,0-6,0

HbA1c új IFCC 36 mmol/mol 20-42

2014. máj. 8. 13:59
 18/22 anonim ***** válasza:
Hát... a 5,5%-ös A1c átszámítva átlagos 6,2-es vércukorszintet jelent az elmúlt két-három hónapra. Ez nem jó egyáltalán. Nekem ennél alacsonyabb volt, amikor cukorbetegséggel diagnosztizáltak. Mondjuk az A1c nem igazán megbízható, mert sok minden befolyásolhatja az értékét, szóval biztosat majd úgyis csak a terheléses eredményedből lehet tudni.
2014. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
de akkor miért van mégis határon belül?
2014. máj. 8. 15:19
 20/22 A kérdező kommentje:
2 háziorvos nézte meg a leletet, mindkettő szinte tökéletesnek mondta, a magasabb koleszterintől eltekintve.
2014. máj. 8. 15:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!