Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy egészségesebb táplálkozni...

Hogy egészségesebb táplálkozni? A főétkezéseket betartva naponta vagy szükségesek közöttük is kisebb étkezések?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül fogyás szempontjából érdekelne a dolog,az endokrinológusom szerint a főbb étkezéseket kéne betartsam de nagyon sok helyen azt olvastam,hogy az a jobb ha többször eszek de keveset. Édesanyám a főbb étkezésekre esküszik. Tényleg nem tudom hogy melyik lenne a jobb,de valahogy nekem a többször keveset szimpatikusabbnak tünik
2014. máj. 9. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Többször keveset.
2014. máj. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amelyik neked jobban esik.

Az étel minősége és mennyisége az ami meghatározó,az,hogy te hány részre osztod és mikor eszed meg teljesen mindegy!

Van,akinek jó a többször kis étkezés.Én képtelen vagyok rá.

2014. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen de épp az étel mennyisége az ami maga után vonja a kérdésem fontosságát,mostanában hozza szoktam a többször keveset-hez igaz hogy igy többször eszem (megjegyzem nem sokszor) de a mennyiséget jóval csökkentettem. Ha csak a reggeli-ebéd-vacsorá-t tartom be jóval többet eszem és ez teltségérzethez vezet és lelkiismeret furdaláshoz is a végen amiért annyit ettem. A kérdésem arra vonatkozik,hogy egészséges-e igy taplálkozni? Nem-e lesz hosszutávon valami mellék hatása? Mostanában kezdtem ugyanis jobban figyelni arra hogy miből mennyit eszek,eddig igazából mindent ettem óratol függetlenül
2014. máj. 9. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Miket eszel ? Írj egy mintanapot. Én 2-3 alkalommal étkezem,de mindig sok zöldséget 2-3 darab tojással,vagy 20-30 deka hússal,hallal .Így egyáltalán nem vagyok éhes étkezések között,nincsenek falásrohamaim,édességet sem kívánok.

A teljes kiőrlésű ,jó minőségűnek mondott szénhidrátok után és ugyanúgy megéhezel hamar . A fehérlisztes cuccok meg tipikusan olyanok,hogy megeszed,2 óra mulva meg már felfalnád az egész hűtőt. Ha nem eszel ilyeneket NEM leszel sűrűn éhes.Nem vagyok megrögzött,megszállott,elvakult,ezek a saját tapasztalataim,én csak ajánlom neked. És zöldségből,gyümölcsből,hús,tojásból annyit eszel amennyit akarsz ,képtelenség hízni ( azért 5 kiló banánt nyilván ne egyél meg,de ez nem is túl életszerű) . Főleg azt szeretem,hogy sosem vagyok éhes,ezrét nem kell szenvedni,nem érzed sanyargatásnak. Ha ilyeneket eszel nem fogsz naponta 5-6szor enni kívánni.

2014. máj. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ugyan igy eszem kb én is, sajnos alacsony a progeszteron szintem és az ösztrogén magas és az ösztrogén miatt nem ehetek tej termékeket,cukrot,fehér lisztet tartalmazo ételeket. Ahogy felkelek tornázom,vizet iszok és rá husz percre jöhet a reggli ami általában teljeskiörlésü lisztből készült kenyér hallal vagy zöldségekkel tiz ora korul szoktam enni egy vagy két almát ebédre mindenféle képpen eszem levest de csak olyat ami nem tartalmazza a fent emlitett termékeket négy körül szoktam enni zabpelyhet gyümölcsel és végül olyan hat körül növényi eredetü tejterméket mostanában kókusz tejet
2014. máj. 9. 12:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Én hagynám a helyedben a kenyeret meg a zabot . Próbáld ki,mondjuk két hétig,hogy zöldséget és tojást eszel helyette. Nem fogsz napi 6 szor enni,tuti.

De egyébként akár így is jó lehet,ha mindig jól vagy lakva és életmódszerűen,akár évtizedekig is tudnád tartani.

2014. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!