Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erről a videóról mi a vélemény...

Erről a videóról mi a véleményetek? (Csak erős idegzetűeknek)

Figyelt kérdés
http://www.youtube.com/watch?v=U7r3EL-bzs8 Ma találtam erre a videóra... Szörnyen éreztem magam, miután megnéztem... És igen, ez valódi! Először én sem hittem a szememnek, direkt utánanéztem, milyen betegséggel született a kicsi az a neve, hogy "anencephaly" ez azt jelenti, hogy a csecsemőnek csak az agytörzsi része fejlődik ki, tehát konkrétan nincsen agya, és az agytörzs meg csak arra jó, hogy az olyan alap dolgokat mint a keringés, légzés stb. szabályozza. Az ilyen betegséggel született babák (pl. ő is ugyanis nyitott az agya, amint lehet látni) általánosságban meghalnak az első 1 héten, de ahogy keresgéltem, találtam olyat, aki elélt majdnem 3 évig egy kislány, van egy csomó videó a neten róla (ha valaki kíváncsi rá, írja be a keresőbe youtube-on hogy "Vitória de cristo") szörnyen ijesztően nézett ki :( Nem tehetek róla, de tökre frusztrálnak az ilyenek. A videóra térve, nekem olyan kegyetlennek tűnik, ahogy bánnak vele az orvosok. Na jó, nem ragozom tovább! Arra lennék kíváncsi, hogy mi az első benyomás erről? Titeket hogy érint, hogy ilyen létezik? Nagyon szomorú ugye?
2014. máj. 11. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, ha "utánanéztél", akkor végülis nekemm indegy, bár nem ártana vmi azonosításra alkalmas jelzés a videon, a leírásban...


Manapság ilyet már nem hagy az orvos kihordani, idejében elvégzik az abortuszt. Esetleg akkor nem ha az anya valamilyen allás tagja, ami miatt szereti a kínzást.


Amúgy ilyen az élet. Előfordul. Anatómiai múzeumban van is kiállítva ebből a betegségből (még mindig nem mondom hogy a video igazi) példány. Egyszer érdemes elmenni.

2014. máj. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért nézel ilyen videókat ha igy felkavar. ne nézd és máris nincs ilyen gond. Vannak sajnos ilyen dolgok és ennél durvábbak is, de ha nem érint nem kell ilyenekröl nézni képeket, videókat.
2014. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
[link] Az első válaszolónak küldöm! A videó igazi! Épp arról van szó, hogy iszonyat szegény országokban rengeteg fogyatékos gyerek születik épp a pénztelenség és a primitívség miatt. A 2.-nak pedig, valahogy véletlen rátévedtem erre a videóra és muszáj volt utána néznem. De többet nem akarom megnézni.
2014. máj. 11. 21:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Bizony, vannak ennél szörnyűbb dolgok is, ilyen az élet. És egyetértek az előzővel, egy normális orvos nem engedné kihordani a gyereket ilyen betegséggel.
2014. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!