Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bárányhimlő oltás vagy sem?

Bárányhimlő oltás vagy sem?

Figyelt kérdés

Nekem most szóltak a bölcsiben hogy az egyik kisgyermek bárányhimlős lett, úgyhogy lehet hogy a kisfiam is az lesz.

Felhívtam a védőnénit, azt mondta, hogy most ha már elkapta , akkor is be lehet adatni az oltást.

De nem igazán segített , mert azt mondta, hogy veszélyes is lehet, a bárányhimlő kórházba is kerülhet.

Meg hogy nem is, mert nem biztos , hogy védettséget nyújt később, tehát nem ajánla,

Akkor azt mondtam, hogy nem adatom be akkor arra azt mondta , hogy Azért ajánla...

Szóval elég tanácstalan vagyok.

Olyan tapasztalatokra lennék kíváncsi, akinél vagy volt bárányhimlő vagy kapott a kisgyermek oltást.



2014. máj. 15. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Én oltattam a gyerekemet, mert egyre súlyosabbak a szövődmények.
2014. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem volt szerencséje és már megfertőződött a vírussal a másik bölcsistől, akkor nem sokat ér az oltás, de ha még nem kapta el, akkor érdemes beadatni, mert tényleg súlyos szövődményei lehetnek a bárányhimlőnek. Ha most beadatod, akkor kb. egy hét, mire kialakul a védettség, tehát ha a betegség most éppen még lappang, akkor az egy hét alatt még simán kijöhet a "rendes" bárányhimlő a gyereken. Én a helyedben beadatnám, legrosszabb esetben utólag kiderülhet, hogy felesleges volt.


Egyébként aki az oltástól védettséget szerez az vagy nem kapja el később a betegséget, vagy ha el is kapja, akkor is csak egy-két pötty lesz rajta, és a szövődményeket teljesen kivédi.

2014. máj. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!