Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megkaphatja a gyerekem a...

Megkaphatja a gyerekem a VARILRIX injekciót (bárányhimlő elleni oltás), ha én 17 hetes várandós vagyok?

Figyelt kérdés
2009. szept. 12. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Már miért ne kaphatná meg?

A kettő közt nem látok összefüggést.

2009. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ez van a tájékoztatóján:


Mielőtt Ön vagy Gyermeke megkapja a Varilrix vakcinát tájékoztassa kezelőorvosát:

.

.stb

.


- Ha terhesnek érzi magát, vagy terhességet tervez (a vakcina beadását követően 3 hónapig terhesség nem vállalható).

2009. szept. 12. 13:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Arra vonatkozik,hogy ha te terhes vagy vagy terhes szeretnél lenni nem adathatod be.Viszont,ha még nem voltál bárányhimlős kérdezz rá,mert az oltás után mellékhatás lehet hogy pár pötty kijön a gyermekeden,de ezt nem tudom,hogy az fertőzhet-e.Azt tudod,hogy kell emlékeztető oltás is?
2009. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok...Újra olvastam,lehet nem egyértelmű az első mondat...magadnak nem adathatod be ha terhes vagy vagy terhes akarsz lenni 3 hónapon belül...
2009. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt értem, de pont a másodlagos fertőzés miatt bizonytalankodom, tehát ha gyerek fertőzne meg engem... (mint pl a rota oltásnál is fertőzhetett volna, bár akkor csak az apja kapta el tőle, én nem.)

Sajna nem voltam még, és hétfőn ki kéne váltani, mert akkor megyünk/mennénk oltásra. De majd megpróbálom kora reggel megérdeklődi telefonon a dokitól.

igen, tudom, hogy kétszeri oltásról van szó, de köszi az infót :)

2009. szept. 12. 22:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Na,túl vagytok a szurin?Mit mondott az orvos? :)
2009. szept. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

megkaphatta.

megfertőzhet engem is, de mivel 12 hetesnél idősebb a magzat, neki nem okoz majd gondot, sőt: ő már antitestekkel ellátva születne, tehát nem kellene oltani később...

2009. szept. 14. 17:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Örülök neki,hogy minden rendben!Nekem a kisfiam egyik oltás után se lett pöttyös,semmi mellékhatása nem volt,a nagy fiam se,csak szegény pár nap múlva tüszős mandulagyulladást kapott és mivel a szuritól gyengébb volt az immunrendszere eléggé megviselte. :( Szép terhességet és könnyű szülést! :)
2009. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi

nektek is minden jót

2009. szept. 15. 11:47
 10/10 anonim válasza:
Én nem tudom, hogy megkaphatja-e, de azt tudom, hogy jobban jár, ha nem kapja meg. A bárányhimlő sokkal ártalmatlanabb, mint az ellene adott oltás.
2009. szept. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!