Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csak akkor kap transzfúz...

Miért csak akkor kap transzfúziót valaki ha a család összegyűjti a vért hozzá?

Figyelt kérdés
A kórházban azt mondták, csak akkor adnak a nagymamának vért, (vészes vérszegény, már nem volt semmi ereje), ha a család összegyűjti a mennyiséget hozzá. El is ment mindenki természetesen irányított véradásra, aki tudott a családból, de ez kevés. Akkor most komolyan vért kell kéregetni vagy vásárolnunk idegenektől? Holott a vérellátóban azt mondták, nincs is vérhiány (Bp-en vagyunk). Nekem ez kissé furcsa. Más is volt már így mostanában?
2014. máj. 15. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
MI??? Ilyet még nem hallottam.
2014. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az orvosnak név szerint és óra,perc pontossággal meg kell mondanunk, kik adtak vért a nagymamának, és csakis annyi egység vért kap, amit le tudnak ellenőrizni, hogy tényleg levették a vért a javára tőlünk. Szerintem azért kéri a neveket is, hogy megnézze mekkora a rokonság és milyen gazdagok a hozzátatozók, én mást nem tudok elképzelnui. Mert a vérellátóban amúgyis névvel adtuk le a vért, miért kell külön az orvosnak is felírni a neveket? Nagyon furcsa.
2014. máj. 15. 16:25
 3/7 A kérdező kommentje:
A másik dolog, amire gondolok, hogy külföldre eladja a vért a kórház, mert pénzhiányuk van. Pl. Ausztriában 7500 Ft-nak megfelelő összeget fizetnek egy egység vérért.
2014. máj. 15. 16:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy speciálisan ilyen vérre van szüksége a nagyidnak.
2014. máj. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, azt mondták, bármilyen vért adhatunk és ők majd kicserélik, de azóta olvasgattam a neten, és másoknál is így megy, műtét előtt gyűjtenek a családok.
2014. máj. 15. 21:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, irányított véradásnak ez a lényege, de azért ha a család nem gyűjt vért, akkor se szokták a beteget hagyni meghalni...
2014. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze létezik olyan,hogy főleg beavatkozások előtt,amikor tudni fogják,hogy nagy valószínűséggel szükség lesz vérre,de ez nem azt jelenti,hogyha nem gyűlik össze a családban vér,akkor nem is fog kapni a beteg!
2014. máj. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!