Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy fiút vert az apja...

Ha egy fiút vert az apja gyermekkorában, vajon felnőttként ő is hajlamos lesz ezt tenni a gyerekével/feleségével?

Figyelt kérdés
Nem provokáló kérdés,csak elgondolkodtam ezen.

2014. ápr. 13. 15:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ, hogy éli ezt meg felnőttként. Ha úgy, hogy "Engem is vertek, ettől váltam emberré", akkor igen. Ha az marad meg benne, hogy mennyit szenvedett emiatt, akkor valószínűleg nem.

A feleség verése kicsit már lapra tartozik, sokszor jár együtt a kettő, de nem feltétlenül.

2014. ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Engem nem vertek de kaptam pofont ha hulye voltam


En se verem a gyerekem de egyszer tuti lebaszok neki egyet, mert olyan rossz mint az ordog

Szerintem kell neha 1 jol idozitett maflas


Asszonyt viszont nem bantjuk

2014. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem!Sajnos a pàrom is ebben a cipöben jàrt.8 ève vagyunk együtt,ès soha nem bàntott senkit,ès remek apa.
2014. ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
73%
Ha egész életében ezt szokta meg, így nőtt fel, akkor nagy rá az esély. Hisz a gyerek sok mindent tanul a szüleitől, az ő példájukból. De ez nem biztos.
2014. ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Nagyobb az esélye rá mintha nem verték volna. Alapból azt tanulta meg szülő gyerek mintában konfliktus kezelésben. Bár az is benne van,hogy soha nem veri meg pont ezért. Ez nagyon ember függő.
2014. ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
nem feltétlen! Vannak, akik azt mondják hogy "akit gyerekként vertek, ő azt átadja majd a gyerekének!", de szerintem ez nem így van, ez mind emberfüggő!
2014. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

Van, aki igen, van, aki átérzi, hogy az milyen és semmiképp. De van, aki helyesli, hogy őt verték, szóval elég sok verzió van...

A feleség pedig mindenképpen más műfaj, azzal más kapcsolatban vagyunk s nem egy nevelendő kölyök, hanem önálló, felnőtt ember... Bár aki elveri a gyerekét, az valószínűleg a feleséggel szemben sem olyan "gátlásos", mint illene...

2014. ápr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Ismerek ilyen családot. A sógoromnak volt ilyen az apja. 40 éves korában megkérdezte az apját, hogy miért verte, miért nem volt elég, hogy szép vagy szigorú szóval fegyelmezzen. Azt válaszolta, hogy : apám, nagyapám is ezt tette.

A fiánál hála Istennek, ez a hagyomány megszakadt. Soha nem nyúlt a fiaihoz.

2014. ápr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Hajlamos lesz, de nem törvényszerű. Ezek az u.n. családi minták.
2014. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Az én anyukámat az apja ütötte...az apukámat meg mindkét szülője,megfogadták,hogy ők sosem érnek a gyerekeikhez. 18 éves vagyok az öcsém 15 egyszer sem kaptunk ki,mégis tudunk viselkedni.
2014. ápr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!