Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most ütötte el egy kocsi a...

Most ütötte el egy kocsi a tesómat a zebrán, vérömleny lett a fején és eltört a koponyája, intenzíven van. Mire számítsunk, volt vkivel hasonló?

Figyelt kérdés
Eszméleténél van és azt mondta a doki hogy arra várnak, hogy elkezd e felszívódni vagy sem, ha nem, akkor műtét. Mást nem tudok, de a neten utána néztem az ilyen fajta eseteknek, és azt írja, kétharmada halálos is lehet...
2009. dec. 28. 23:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Remélem minden rendbe lesz.
2009. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem keletkezett nyomas a koponyaban akkor igen jok az eselyek.Drukk!
2009. dec. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Még telefont sem vihetett be az intenzívre...annyira félek, már anyunk sem él. Nekem már családom van, de beleőrülök, ha elvesztem.

Aki tud hasonló esetről, írjon...persze, nyilván bíztatást várok, de igazából minden érdekel.

Mondták volna, ha esetleg szilánkos a törés és benyomul az agyhoz? Elmondtak volna ilyeneket, ha lenne??? vAgy csak annyit kötnek az orrunkra, hogy megfigyeljük???

2009. dec. 28. 23:47
 4/19 A kérdező kommentje:
MOndták volna, hogyha keletkezett volna nyomás?
2009. dec. 28. 23:48
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mekkora a vérzés ill. hogy hol van. Ilyenkor a subduralis vérzés a leggyakoribb, ha nem áll el időben és túl sok vér jut a koponyába (ahol "nincs hely" az agynak és a vérnek egyszerre), akkor az agytörzs beékelődhet, ami nem túl jó. De ha már kórházban van, és közbe tudnak lépni, ha gond van, akkor nagyon jó eséllyel nem lesz semmi baja.

Az is jó jel, hogy eszméleténél van, mert így nem valószínű, hogy az agyát nagyobb trauma érte, ezért ha a vérzést sikerül uralni, akkor nem lesz semmi maradandó baja.

2009. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Biztos mondták volna.
2009. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
drukkolok tesódnak hogy minden rendben legyen!
2009. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mondtak volna.Verhigitokat,alvadasgatlokat kap az embolia megelozesere.Nyugi minden ok lesz ha nincs nyomas.
2009. dec. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
90%
hany eves?
2009. dec. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szurkolunk neked, majd írd meg mi lett a történet vége.

UI: Nekem is volt egy baleset után egy nagyon pici vérömleny. Akkor észre se vették, csak 10 év múlva egy CTn találták meg a helyét, ami azóta felszívódott.

2009. dec. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!