Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Adnál vért olyannak aki...

Adnál vért olyannak aki balesetveszélyesen közlekedik és ezért baleset éri?

Figyelt kérdés
Az előzgető Audisra, meg ilyenekre gondolok. Mikor véradásra megyek, mindig erre gondolok, hogy lehet, hogy egy gyilkost mentenek meg a vérrel.
2014. máj. 21. 09:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A véradás nem hiába önzetlen és nem hiába nem tudod, hogy kinek adják. Én ha lehetnék véradó nem érdekelne ki kapná.
2014. máj. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyilkos is ember..... Onzetlenul adod,barkinek adhatjak.. miert szerintet egy gyilkos nem ember? de ugyanugy ember..
2014. máj. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy embernek vérre van szüksége, akkor pusztán emberségből megteszi ezt egy másik ember érte. Persze jobb esetbe. Én adnék vért, hiszen az ítélkezés nem az én feladatom.


Ha olyat tett, akkor meg jobb is ha életbe marad, így tudja vállalni a tettei következményeit.

2014. máj. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%

Amikor véradásra mész akkor ilyenekre gondolsz.. arra nem gondolsz, hogy az ápokók/orvosok közben arra gondolnak, hogy a rendszeres véradóknak változik a vérük.


Szeretek orvosokkal/asszisztensekkel fecsegni, én csak sima vérmintát adtam le, akkor mondta mivel ugye nem volt ÉRDEKE titkolózni, hogy nagyon jól tudják hogy a véradás bizony nyomot hagy az egészségen.


Amúgy minek adsz vért, ha az audis a 10+ milliós autójában ami igencsak biztonságos MÉGIS megsérül, akkor mi van?


Lehűtik a testét, pótolják a kieső vér térfogatát megfelelő izotóniás oldattal, a normális vér o2 szállító kapacitásának töredéke is elég az embernek életbenmaradáshoz, főleg lehűtött állapotban. Na mi van.


Meg amúgy is, a Biblia szerint nem szabadna vért venni magunkhoz, lehet jobban is jár az ember ha nem nagyon kap vért. De ha nagyon kell, akkor létezik vérmentes folyadék pótlás, szóval nem kell ezt túlmisztifikálni.


A véradás egy újabb modern divatos rossz szokás, kb. olyan mint a dohányzás, egy divat. Csak ez a pozitív érzéseket célozza meg, aki vért ad az jónak érzi magát. Hát király.

2014. máj. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Pfff 4-es ilyet írni: ha szüleim nem szedtek volna össze egy csomó véradót, akkor nem élnék. Vannak műtőtek, ahova rengeteg vér kell.
2014. máj. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Jelenleg elég nagy megváltásnak érezném ha nem kellene élnem. Én nem kérnék vért ha csak az mentene meg.


Persze te lehet ezt másképp gondolod, jogod van hozzá, csak ne indulj ki abból hogy a véradás jó dolog azért mert a te életedet az mentette meg. Úgy is gondolhatnál rá hogy a földi szenvedésedet a véradás nyújtotta el.


Bydöwéj, az egy másik dolog ha egy barátom megkér hogy a gyerekének adjak vért. Lehet hogy ájulásig csapoltatnám a saját véremet, de az egy speciális helyzet ha egy számomra kedves ember úgy dönt hogy ilyen beavatkozásnak teszi ki (menti meg vele) a gyerekét. Akkor azt mondom alárendelhetem magam az események sodrának, ám legyen.


De csak úgy, társadalmi hobbiból, éves véradásra elmenni.. átgondolatlan dolog. Aztán ha a vér gyógyszergyárakhoz kerül akik a maguk sötét hüllő anyagi céljaikra használják fel, szinte ingyen jutnak hozzá az miért jó?

2014. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én adnék, még ha Hitlernek menne, akkor is. Hogy utána börtönbe kerül-e vagy fejbelövik-e, az nem az én dolgom.

A Vöröskereszt egyik alapelve a pártatlanság, a véradásban is ez van jelen, akárki kapja, adok.

2014. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Azért, mert vért nem tudnak előállítani. Vérpotló nem létezik, nem tudom honnan szedted.
2014. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Többszörös véradó vagyok, ilyen még nem jutott eszembe. Aki bajban van, az bajban van és kész.

De az a véleményem, hogy aki maga tehet a bajáról, vagy a felelőtlensége miatt más kerül kórházba, azt nem lecsuknám, hanem a teljes gyógyíttítását(akár a sajátja, akár a másnak okozott egészségromlást) kifizettetném vele.

Neki is jár a gyógyulás, de nem a közös kasszából.

2014. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

8. barátom, az hogy Te suta vagy illetőleg tájékozatlan, vagy félreértesz engem az nem az én felelősségem. Nyilván nem vérről van szó hanem olyan anyagról ami a keringő folyadék térfogatát szinten tartja, illetve szerekről amelyek segítik az oxigénszállítást. De írd már le hogy szubjektív és igencsak szerencsét.. szerény véleményed szerint mi létezik, mi nem létezik.. kérlek, oszd meg velünk a világnézeted és a tudásod.. csak ne most.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2014. máj. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!