Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Adnál vért olyannak aki...

Adnál vért olyannak aki balesetveszélyesen közlekedik és ezért baleset éri?

Figyelt kérdés
Az előzgető Audisra, meg ilyenekre gondolok. Mikor véradásra megyek, mindig erre gondolok, hogy lehet, hogy egy gyilkost mentenek meg a vérrel.
2014. máj. 21. 09:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A tavalyi évben jelentősen leszűkült a kolloidok (plazmapótszer) adásának javallata.

Azért nem ilyen egyszerű a dolog, teljes mértékben nem helyettesíthető a vörösvérsejt koncentrátum, sem a trombocyta készítmény.


Előre tervezett, nagy vérvesztéssel járó műtéteknél bizonyos feltételek mellett lehetőség van autotranszfúzióra (a páciens a saját vérét kapja vissza, amit előzőleg levettek).


A véradás igenis nagyon fontos.

2014. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Miért nagyon fontos?


A vörösvérTEST koncentrátum nem helyettesíthető. Nem is kell helyettesíteni, nem kell vörösvértest.

A vérünk o2 szállító képességének töredéke is elég az életbenmaradáshoz. Ha valaki meg annyi vért veszít hogy már vörösvértestet is pótolni kell, akkor lehet már nincs értelme tovább élni és erőltetni.


A szervátültetések nem jó ötletek, a vér sem. Nem biztos hogy annyira erőltetni kellene, hogy 'nagyon fontos' jelzővel illessük.


Emögött is gyógyszeripar áll, vérből állítanak elő gyógyszereket, nagyon megfontolnám a véradás kérdést főleg hogy a saját egészségünkkel játszadozunk közben.


Ennyire önzetlen lett a magyar ember? Nocsak, mióta? :)

2014. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem kell kiemelned, helyesen írtam...

Eléggé el vagy tévelyedve.

2014. máj. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy nem kórházban dolgozol "kedves" véradásellenes válaszoló. Kritikus állapotú betegnek az életét jelentheti a transzfúzió.
2014. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Látszik hogy nagyon materialista vagy. Az életet úgyis elveszíted, és mindenki más is.

Kár stresszelni miatta.

2014. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Persze... csak nem mindegy, mikor. Bocs már, ha én még nem akarok meghalni és inkább kapjak transzfúziót ha szükséges, mert még elég sokmindent szeretnék kezdeni az életemmel.
2014. máj. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szíved joga.


Én úgy vagyok vele 24 évesen, hogy 1 dolog miatt nem gondolkodom hasonlóan:


Károsnak tartom a halálfélelmet / élethez való túlzott ragaszkodást (egyikből következik a másik, a kettő ugyan az).


Akik nagyon kötődnek és ragaszkodnak, azok függőként irányíthatók. Ilyen gondolkodású embereken tud uralkodni a betegségipar. Ironikus, hogy mennyien féltik az életüket (és az egészségüket) és pont emiatt meggondolatlanok (hiszen félnek) és ezeket az értékeiket teszik kockára.


Nem hiszem hogy az életben annyi tennivalónk lenne.. viszont érdekes kérdés, hogy vajon a Biblia miért tiltja annyira a vér magunkhozvételét? Vajon kamu az egész, vagy van jelentősége?


Mindegy, nem vallási alapon közelíteném a kérdést, magam nem is igazán vagyok vallásos, nekem a vérátömlesztés egy fura dolog.. idegenkedem tőle, plazmaadó voltam egy ideig de.. mára az egésztől a hideg kiráz. Én úgy érzem nagyon nem kérnék vért ha éppen az mentené meg az életemet, majd talán következőre .. :P


Vagy ha nincs reinkarnáció, akkor /mivel nem valószínű hogy a testi halálunk után ne következne egy teljesebb élet/ akkor pedig igazán nem éri meg a hercehurca a test szenvedésének elnyújtásáért, szebben fogalmazva az életmentő vérátömlesztésért :)

2014. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem félek a haláltól, csak jobb szeretek élni :):)
2014. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kezdünk eljutni arra a szintre amin tök jó egyetértésben beszélgetünk :)


Legyen szép hétvégétek!

2014. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!