Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 23,3 cukorszínt az nagyon...

23,3 cukorszínt az nagyon veszélyes? Gyógyszeres kezeléssel javulhat az értékem?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 17:12
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
79%
A hyperglikémiás (magas vércukorszint) kóma sokkal veszélyesebb, mint a hypoglykémiás (alacsony vércukorszint), mert az utóbbi könnyen visszafordítható megfelelő mennyiségű szénhidrát adásával. Az ilyen magas vércukorszint inzulinnal kezelendő, mégpedig azonnal, kórházban.
2009. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat elég meg vagyok ijedve. Remélem azért tudok és tudnak rajtam segíteni

és örökletesség is szóba jöhet Apukám cukros volt.

2009. dec. 29. 17:53
 13/37 anonim ***** válasza:
87%

Üzenem annak a lepontozós okostojásnak,hogy írja be a keresőjébe hogy hyperglykemia ,és ott le van írva hogy a magas vércukorszint mit okoz.

Az utolsó hozzá szólónak,annyit hogy a hyperglikémiába nem azonnal halsz bele,csak x idő után,megvakulsz,vesekárosodás,és neurológiás ideg sérülések-fájdalmak,lesznek és további visszavonhatatlan károsodások,szövődmények alakulnak ki.

A Hypoglikémiába 2 perc alatt beledöglesz,ha nincs aki hirtelen adjon neked cukrot,ugyanis leáll az agy tevékenység 1 Mmol érték alatt. Így talán a hypo 100X veszélyesebb tud lenni,a hypernél.

2009. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
87%
Kedves okoskodó: ha már a keresőre hivatkozol, akkor olvasd el a wikipédia cukorbetegségre vonatkozó szócikkét. Nem én pontoztalak le, de megköszönném, ha nem oktatnál ki, ugyanis több, mint húsz éve vagyok cukorbeteg, ráadásul a szüleim orvosok. Orvosi szakkönyvek alapján, és sajnos tapasztalatból írtam a hozzászólásom.
2009. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Ijedj meg és cselekedj!!Inzulinnal is lehet teljes életet élni.Cak meg kell tanulni.
2009. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Amit írtatok köszi. Holnap kiderül mit mond a háziorvosom

Fogyni fogytam úgyhogy nem tudom hogy kéne e még diétáznom

Talán a több mozgás segítene még pluszba a cukorszínt javulásomon.

2009. dec. 29. 18:51
 17/37 A kérdező kommentje:
Most meg mértem a cukromat magas volt most is , de annyira nem mint reggel 12,2-t mértem most
2009. dec. 29. 19:10
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Te valóban nem vagy tisztában a bajoddal. Diétázni nem azért kell, hogy foggyál, hanem amíg nem kapsz rá semmit, ne legyen magas. Ha tablettát kapsz rá, akkor folytatni kell a cukorszegény diétát, ha inzulint,akkor meg arra kell figyelni,hogy megedd azt a szénhidrátot, amit előírnak. Mérésnél meg csak a reggeli,éhgyomri cukor a fontos. Délutánra az evések miatt lehet magasabb.
2009. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

De nem magasabb lett a reggelinél hanem alacsonyabb majdnem a fele

igen nem vagyok tisztába mert még nem voltam ilyen helyzetbe azért írok ide hogy valamit kapizsgáljak nem gondolod ??????????

2009. dec. 29. 20:03
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

Szerintem egyszerre ennyi elég lesz.Az orvosnál kiderül a többi.

2009. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!