Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 23,3 cukorszínt az nagyon...

23,3 cukorszínt az nagyon veszélyes? Gyógyszeres kezeléssel javulhat az értékem?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 17:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
56%
a vércukrod 23,3? csak mert mondjuk úgy 10 feleltt rosszullét, 12-13 felett kómába esik az illető. nem néztél el valamit? mert ez nemigen lehetséges.
2009. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem tudom, de mikor nekem mérték aztmondták 5.7 felett már nem jó. Tehát a 23.3-ról ugygondolom hogy nagyon veszélyes. Remélem jön valami hozzábértő. Jobbulást, vigyázz magadra.
2009. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Csoda hogy még élsz. Gyógyszerrel javítható, de lehet, hogy nálad már csak az inzulin fog segíteni.
2009. dec. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Ma voltam vérvételen és ennyi lett az eredményem

Én úgy tudom akinek alacsony az komál be Nem?

2009. dec. 29. 17:22
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem vagy kómában ezzel az értékkel,mert fokozatosan alakult ki,és nem hirtelen,ezért a szervezeted hozzászokott.Fogytál is mostanában úgy 10 kg-ot ugye?

Elősször tuti,hogy inzulinnal fognak kezelni,mert az hatékonyabb.Ráadásul napi 4x inzulinnal mert az rövidebb hatású,így kiszámíthatóbb.Később átállítanak 2x inzulinra,és aztán ha BETARTOD a diétát,és sikerül normál értéket elérned akkor esetleg átállítanak gyógyszerre.

Persze ettől lehetnek eltérések,mert kezelőorvosa válogatja a terápiát,de nagyjából erre számíts.

Ne ilyedj meg,a diéta nem azt jelenti,hogy semmit nem ehetsz,éppen ellenkezőleg.Csak oda kell figyelned,hogy mikor és mennyit ehetsz." hét alatt meg lehet szokni.

2009. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
80%
Az se jó, ha alacsony, de az se, ha magas. Szerintem is elnéztél valamit, vagy nem tudom, de egyik ismerősömet 18-cal már mentő vitte be a kórházba, és utána inzulinos cukorbeteg lett.
2009. dec. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
94%

az én anyukám évek óta cukros gyógyszerrel 10-12 ig mehet utánna inzulin, egyébként neki is volt már 19,7 és azt mondta neki az orvos hogy hagyja nyitva az ajtót a telefon legyen nála és rögtön csörgesse amint rosszabul van, mert bármikor bekómálhat. Egyébként 1* már bekómált műtét közben ment fel neki nagyon. Tünetek: nagyon szomjas vagy, nem úgy érzed az ételek ízét. Egyébként neki csípőprotézis van és amikor magas a cukorja nagyon fáj és nehezen hajlik a lába. Ha figyelsz magadra észre veszel tüneteket. Egyébként 20 felett valóban bármikor bekómálhatsz.


[link]

2009. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem bekómálsz,hanem kómába esel.Nagy ám a különbség. Indulj el a kórházba,,3-4 nap alatt beállítják a cukrod és nem vakulsz meg 5 éven belül, és 10 év múlva nem vágják le a lábad.Azért ez nem vicc.Olvass,tudj meg minél többet a szintentartásról.Ma már a cukorbetegség nem egy nagy dolog,de kézben kell tartani.Az inzulin fantasztikus.
2009. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
68%
Nem kómál be az akinek 23-as a cukra,az csak alacsonynál 2-3mmol/L ALATT következik be. Minél magasabb ez az érték annál gyorsabb a cukor pusztítása/rombolása szervezetben-érhálózatban,ezért jó lenne minél hamarabb 10mmol/L alá leszorítani. Egy cukrosnak mindig kordában kell tartania,de nehéz utánozni az egészséges vércukor értékeket,amire az épp hasnyálmirigy mindig "figyel",azt már mi külső inzulinnal szabályzunk,mi cukrosok. Félő hogy ennél az értéknél tabletta nem fog segíteni,kivéve ha te most 1 elhízott állapotban vagy,akkor...HA lefogysz ,és utána mindig aktív,sportos életet élsz,talán nem szükséges szúrnod majd magad,de ezt kizárólag diabéteszes Doki döntheti el.
2009. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.A gyógyszertől magától ne várj csodát!A DIÉTÁT kell betartani!!!!!

Sajna 10 cukorbetegből csak 1 tartja be,a többi meg nem érti,hogy miért nem megy 14 alá a cukorjuk,ha szedik a gyógyszert!

Szerezz be egy tápanyagtáblázatot,és egy kis konyhai mérleget és MINDEN ételt amit megeszel ellenőrizz.Gyorsan meg lehet szokni.2 hét múlva már szemre is tudni fogod,hogy mennyi az a mennyiség amit Pl:a töltöttkáposztából vacsira ehetsz./ami 2 közepes méretű, 1 szelet kenyérrel/

Nem kell külön főzött ételeket enned,ugyan az jó Neked is amit a család eszik,csak van pár dolog amit nem célszerű enni mint PL:a mákostészta,mert kb egy maréknyit ehetnél belőle ebédre.

Jobbulást kívánok.

2009. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!