Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Voltam bőrgyógyásznál. Sok a...

Voltam bőrgyógyásznál. Sok a pattanásom, arc mellkas. Stb megnézte aztán mondta hogy gyógyszeres kúrát ír fel Aknenormin nevezetű gyógyszert írt fel + kettő krémet. Milyen ez a gyógyszer? Hatásos?

Figyelt kérdés
Mondta hogy elég erős.. kiszáradhat a nyálkahártyám is.. Ettől kicsit megijedtem. Köszi a válaszokat! 18L
2011. aug. 10. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
nem ismerem az a gyógyszert,de a roacuttant soha ne szedd!! Írd be a googleba ,nagyon durva "gyógyszer"
2011. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért nem próbáltad a kozmetikust? Sokkal jobb...nekem ez oldotta meg a pattanás problémáimat és nem a bőrgyógyász aki nekem is felírt 2 fajta krémet.
2011. aug. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

nekem is a kozmetikus segített. kb kéthetente új krémeket vettünk előtte, mert 2-3 napig használt, aztán megint nem.

16f

2011. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kozmetikusnál voltam semmit nem ért.. minden hónapban nem szívesen fizetnék 3000ft-ot a kozmetikusnak..
2011. aug. 10. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem, de 2 ismerősöm is kipróbálta a gyógyszeres kezelést. Nagyon sima és puha arcbőrük lett. Azt mondták nagyon megérte. Viszont azt is mondták, hogy tényleg nagyon kiszárít, szóval kenni kell magdat a krémmel rendszeresen. Ja és arra készülj fel, hogy az elején kihozza az összes lappangó pattanásod.... de hamar elmúlik és utána soha nem lesz 1 se.
2011. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Arra számíts, ha beszeded a gyógyszert, utána a májadat kell majd rendbehozni, de az nem biztos hogy sikerül.

Sokkal barátságosabb módszert ismerek. Kezdj el szedni folyamatosan egy nagy dózisú multivitamint (Vitaking, Vitaminkirály, dr Lenkei) és mellé növeld meg a B-komplex szedését, C-vitaminnal. A gyógyszer és a krémek csak tüneti kezelésre szolgálnak, mellesleg rengeteg nemkívánatos mellékhatással bírnak. A tünetet elnyomni nem a legjobb megoldás, mert a kúra után ismét kiújul a régi helyzet. Jobb az okot megszüntetni, hogy végleges eredményhez jussunk. Ezért inkább pótolni kéne a szervezeted számára nélkülözhetetlen tápanyagokat, így a szervezeted saját maga fogja kijavítani a keletkezett hibát. Hidd el, ez ilyen egyszerűen működik, ha megadod a működéséhez szükséges anyagokat, akkor tudja hogy mi a dolga.

2011. aug. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha annyira csúnyák a pattanásaid, akkor szedd be: a bőrödet tényleg gyönyörűen rendbehozza, jelenleg a leghatásosabb gyógyszer (egyébként az Első által említett Roaccutan generikuma). Valóban rengeteg mellékhatása van és egyáltalán nem veszélytelen a szedése, folyamatosan májenzimeket kell nézetni mellette, illetve szigoróan csak fogamzásgátló mellett szedhető, mivel rendkívül teratogén (károsítja a magzatot), a nyálkahártyád pedg a kezelés alatt tényleg cafatokban jöhet le róla az ajkaid (mindkettő..) környékén, úgyhogy kiegészítő kezelésnek nagyon erős hidratáló krémeket szoktak ajánlani mellé (pl. Bioderma, LRP). Ezeket mind elmondta az orvos, ugye? A felírt másik két krém valószínüleg Skinoren és Akneroxid, azokat teljes biztonsággal használhatod :) - igazából én megpróbálnám, hátha a krém önmagában elegendő a tüneteimre és csak akkor döntenék a gyógyszer mellett, ha már semmi más nem használt.


Ha nagyon csúnyán pattanásos lennék, én saját magam is beszedném az Aknenormint, mivel a kúra után tényleg gyönyörű bőröd lesz és az eredmény meg is marad, viszont mivel extrém fényérzékenyít, egészen biztosan télre időzíteném a kúrát (nyáron a legkisebb nap/szoli is megéget, .. nagyon!). Az étrendkiegészítőkkel meg egészen biztosan nem mész sokra, ha esetleg a "nem "mellett döntessz, akkor alternatívaként inkább Schüssler-féle szöveti sókat vagy homeopátiát próbálj.

2011. aug. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!