Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiatalon hátfájás lehet...

Fiatalon hátfájás lehet komoly gond?

Figyelt kérdés
Hali, két hete becsípődött 1 vagy 2 ideg a hátamba ami azóta kiroppant, de még mindig fáj az a környék, ha " feszítem " és ropog vagy kattan a fenti hát résznél a lapockák körül és érzem, hogy a gerinc mellett van ez. Azt hozzá kell tennem, hogy eddig nem nagyon volt problémám vele pedig napi ~10 órát ülök gépnél... ez most kezdődött. Szerintetek valami komoly bajom van vagy csak mozgás kéne neki? Orvoshoz nem igazán szeretnék ezzel elmenni... Nem tudom mitévő legyek. 19/F!!!

2014. máj. 23. 02:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Normális az ágyad?
2014. máj. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen korban az komoly gond. A legelsőnek jó lenne néhány masszázs, mondjuk egy gyógymasszőrtől. A a fájó részt bekenegetni arra megfelelő kenőccsel. Hosszú távon pedig edzeni a hátizmokat (és nemcsak azokat), hogy bírják tartani a gerincet. Ha esetleg súlyfelesleged van, azt is rendezni kell. Mert ha már most kezdődtek a problémák, mi lehet majd 50 év múlva?
2014. máj. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen


csökkentened kell a gép előtt töltött idődet, rendszeresen fel kell állnod onnan, edzened kell a hátad és pihentetni. kell hozzá egy jó étkezés is.


érdemes utánanézni, nincs e geincferdülésed.

illetve ilyennel szokott járni a lábprobléma is, a kettő pedig ront egymáson.

a rossz tartás hathat a belső szervekre is, ami egyéb betegségekhez vezet.


ha most nem változtatsz rajta, 10 éven belül komoly problémáid lesznek, ami halálhoz is vezethet.

érdemes lenne felkeresni egy orthopédust is, ak ivalsózínűleg gyógytornára beutal, bár szerintem legalább napi 2-3x kellene tornáztatnod, és heti 3-4 alkalommal edzened.

2014. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem nincs se probléma a lábammal, se a hátammal, kevés felesleg van rajtam(inkább izom van rajtam bokszoltam 3 évet) és a problémám nem az, hogy folyamatosan fáj mert csak akkor fáj ha egy ponton " feszítem " tehát magában nem ha sétálok vagy fekszek, csak akkor ha ülök vagy tekerem a hátam akkor a lapockáknál fáj és ropog.
2014. máj. 23. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!