Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj, ha alacsony a vérnyomásom...

Baj, ha alacsony a vérnyomásom? Eddig sosem foglalkoztam vele, ma megmértük, és 80/60 lett, ami állítólag nagyon alacsony.

Figyelt kérdés
Én azt sem tudom, mit jelent ez, de a család szörnyülködött... Amúgy nem érzek semmit. Ez tényleg szélsőségesen alacsony lenne?

2014. máj. 25. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez az érték nagyon alacsony ahhoz képest, hogy nincsenek panaszaid. Ilyenkor ki kell zárni, hogy a méréssel van a hiba, illetőleg léteznek bizonyos állapotok, amikor az egyik karba nem jut megfelelő mennyiségű vér, így azon alacsonyabbnak mérik a vérnyomást, mint amennyi a test többi részében egyébként van. Az első lépés mind a négy végtagon megmérni a vérnyomást két különböző mérővel.
2014. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha egyébként is alacsony, akkor a melegtől még jobban leeshet, igyál kétszer annyi vizet, mint eddig és mérd rendszeresen reggel és este a vérnyomásodat, jegyezd fel és vidd el a háziorvoshoz, ha mindig ilyen alacsonyat mérsz.
2014. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De mit okoz az alacsony vérnyomás, mit kellene éreznem?


Lehet, rosszul mértük... Én eleve nem is akartam, nem rajtam kellett volna kipróbálni a műszert... Lehet, hogy be sem volt még állítva rendesen, vagy mit tudom én...


(Bár ez az, amit a nagymamám azért kapott a nővérektől, hogy magának mérje mindennap... Ha nem megbízható, akkor az elég gáz... :s)

2014. máj. 25. 14:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak a tünetek:

[link]

Persze tünet nélkül is lehet egy vernyomás alacsony, vagy magas.

2014. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hmm... ezek közül semmit sem tapasztalok.

Napi 1,5 órát úszom, ami így nem is igen menne. Akkor szerintem inkább rosszul mértük, mert kizárt, hogy a nekem normális (28/N - 120/80) helyett ilyen alacsony mellett ne lennének tüneteim.

2014. máj. 25. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:

A számok a systole és a diastole értéket mutatják meg, vagyis a szív összehúzott és ernyedt állapotában mért nyomást.


A kor előrehaladtával általában emelkedik a vérnyomás. Gyerekeknél mindig sokkal alacsonyabb mint felnőtteknél, és az se mindegy, hogyan mértétek! Ha méréskor a mandzsetta alacsonyabban volt mint a szíved, akkor magasabb, ha magasabban volt akkor alacsonyabb értéket mutat a műszer.

A feleségemnek 40 évesen se nagyon megy 100 fölé a systole érték mégis jól érzi magát, de gyerekeknél normális a 80 körüli is.

Ha tartósan alacsony és nem ingadozik, akkor nem gond egy ilyen érték sem, gondolom nem vagy túl idős, én 12-re tippellek! :)

2014. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs a 12-es tippért, mire leírtam megjött a kommented.

:)

Amúgy egyáltalán nem kötelező, hogy 120-as vérnyomásod legyen!

2014. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként semmi gond, kinézetre is ennyinek hisznek általában. :D
2014. máj. 25. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!