Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17 éves lányomnak felírtak...

17 éves lányomnak felírtak heves (idegi alapú) szívverésre napi egy Coviogal tablettát. Mit gondoltok, beszedheti?

Figyelt kérdés

Megbízom az orvosban, de miután megcsinálta az EKG-t, vérnyomást mért, alaposan kikérdezte és megállapította, hogy a magas pulzusszám nem szervi, hanem idegi eredetű (stressz főként), a fent említett gyógyszert írta fel.

Utánaolvastam az interneten, és tudom, hogy a lehetséges mellékhatások nagyon ritkán jönnek elő, de elég bizarrok is vannak köztük, így most nagyon hezitálok, hogy érdemes-e kiváltani a gyógyszert?


2014. máj. 29. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megértem az aggódásod, de a gyógyszerek tájékoztatóját elolvasni csak paranoia-csináló. Minden tájékoztatóra rá kell írni minden, valaha történt mellékhatást, minden olyat aminek 0.000000001 százalék esélye is van. Ha egy sima fájdalomcsillapítóét olvasod el, ott is olyan ijesztő felsorolás lesz, hogy rosszul leszel még mielőtt bevetted.:D Szóval olvasd inkább fenntartással ezeket, mint amikor beülsz a tévé elé, és ott se gondolsz arra (teljesen logikusan), hogy epilepsziás rohamot kaphatsz 0.0000001 eséllyel egy reklámtól.
2014. máj. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Beszedheti, de jobban tenné, ha mondjuk elkezdene sportolni. Furcsa lehet, de attól gyorsabban meggyógyulna!
2014. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdemes. A gyógyszereket azért adják, mert az általuk nyerhető pozitívumok nagyobbak, mint a hátrányok, a mellékhatásokat is figyelembe véve. Az, hogy a lányodnak akármilyen alapon nagyon gyorsan ver a szíve, iszonyúan kimeríti a szívét. Éveket vehet el az életéből hosszú távon, a gyógyszertől viszont nagyon nagy eséllyel semmiféle baja nem lesz. (Én magam is gyógyszert szedek erre, szóval nem más f_rkával verem a csalánt.)
2014. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alapos vizsgálat után írták fel neki. Nincs okod felülbírálni... vagy akkor minek vitted orvoshoz.
2014. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, alapos vizsgálat volt, de az ÖSSZES eredménye jó lett, az erősebb pulzusszám pedig idegi alapú, nem szervi eredetű. Pszichés.
2014. máj. 31. 23:00
 6/6 anonim ***** válasza:
És szerinted a pszichés eredetű problémákat nem kell kezelni? Talán kérdezd meg a lányodat, hogy kellemesek-e a tünetei, mert te úgy gondolod, nem kell neki a gyógyszer amit felírtak...
2014. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!