Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhatja ezeket a vérnyomá...

Mi okozhatja ezeket a vérnyomásértékeket?

Figyelt kérdés

Alapjáraton magas a vérnyomásom, most sétáltam , leültem és megmértem 150/80 volt. Általában 140/ 70 szokott lenni. Engem valójában a nagy szisztolés és diasztolés értékek idegesítenek. Ez jelenthet problémát?


Nem tudom az számít-e valamit hogy heti 4szer edzek, és van amikor még kardió jellegű edzések is becsúsznak.



2014. máj. 30. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hány éves vagy, mert nem írtad, ahogyan azt sem, hogy milyen az alap testfelépítésed, van-e a családodban túlsúlyos ember, magas vérnyomásos ember.


Magas vérnyomást sokminden okozhat, leggyakrabban a stressz. Vannak olyan emberek, akik az összes lelki bajt, stresszt, belő vagy külső problémát alig tudják másként kezelni, mint ún. szomatizációval. Ezt azt jelenti, hogy minden stresszt, lelki bajt stb. csakis a test nyelvén tudnak kifejezni: a magas vérnyomás pl. a "ki nem engedett gőz" jele.


Emellett az egészségtelen étkezés, a sok só, a sok zsiradék folyasztása; a sok ülő munka, a kevés mozgás, a túlsúlyra való hajlam (ún. piknikus alkat), kevés zöldség fogyasztása, a dohányzás és sajnos egyéni (genetikai) hajlam vagy betegség is okozhat ilyen bajt.


Ki kéne vizsgáltatni az okokat és az alapján változtatni az életmódon. Ha csak idegeskedsz a sistolés és a diastolés értékeken, az nem segít, csak árt.

2014. máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy nem írtam. 20 éves fiú vagyok 195cm magas és 101 kiló. Nem vagyok elhízott mert nincsen rajtam sok zsír, és épp most fogok kezdeni egy diétát arra hogy ezt is lepucoljam. Nincsen a családomban túl súlyos ember, max a nagyszüleim.

Nem szoktam sokat stresszelni, bár néha túl hamar felkapom a vizet. Már 16 éves koromban is jártam vérnyomás mérésre mert magas volt a vérnyomásom de végül nem kezdtek vele semmit.

2014. máj. 30. 18:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Az az én problémám hogy sokallom a különbséget. Napi 1 szer kávézok, és viszonylag egészséges életet élek, nem dohányzok.
2014. máj. 30. 18:23
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem étkezek sósan, diák vagyok,csak kannyit ülök suliban amennyit muszáj. Rengeteg tojást, és fehér húsokat eszek.

Bocsi hogy külön írkáltam meg. xD

2014. máj. 30. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Elég méretes karod lehet ilyen paraméterekkel. Ha túl kicsi a mandzsetta, akkor tévesen magas értékeket mér. Biztosan nem volt mérési hiba?
2014. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
42,5 cm a karom, talán az egyik fél cm-vel kisebb. Közel azonos értékeket mértem mind két karomon. És nem tudom, hogy mennyire kicsi a mandzsetta , két vérnyomásmérővel is próbáltam már.
2014. máj. 31. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!