Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem hajlandók elfogadni,...

Miért nem hajlandók elfogadni, hogy egészséges vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy fél évvel ezelőtt még 20 kilóval nehezebb voltam, aztán elkezdtem egy fogyókúrát, és a nyáron lement 15 kiló. Azóta a többi 5 fokozatosan, apránként szeptember óta. Pedig azóta teljesen rendszeresen étkezem (kivéve tésztát, azt nem eszem). Napi ötször, ebből 1szer, vagy 2szer gyümölcsöt. Anyukámmal élek együtt, ő ad enni, látja, hogy rendesen eszem, és jól érzem magam a bőrömben, mégis folyton arról panaszkodik a családnak, hogy kórosan sovány vagyok, anorexiás, és ez így nem mehet tovább.

167 centi vagyok, és 50 kiló. Annyi, hogy kicsit aránytalan a testalkatom, felül kicsit vékonyabb vagyok, mint alul, de teljesen normális az alakom. Egyáltalán nem akarok fogyni, de hízni sem. Miért nem tudnak megérteni? Oké, hogy aggódnak, de hát csak máshogy viselkednék ha depressziós vagy komoly beteg lennék.


2009. dec. 31. 09:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs, ezt lefelejtettem: 14/L
2009. dec. 31. 09:49
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak aggódnak érted, mondd meg szépen hogy te így jól érzed magad. Amúgy leírnád hogy fogytál ennyit engem is érdekelne! 16L
2009. dec. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

nekem meg azt mondják, hogy idegbeteg, agybeteg vagyok, a viselkedésem miatt. nem vagyok agresszív meg ilyeneke, nem azért :D hanem mert extrém dolgokat művelek, motorral pályán, biciklivel forgalomban (fék nélkül), kb 10 percig bírok megülni. De nekem nincs bajom magammal, imádom a spontaneitást, ne szóljanak bele, úgy élem az életemet ahogy akarom. Ne törödj velük, én sose veszem fel a hüly beszólásokat. A súlyom miatt engem is idegesítenek állandóan. "Figyeeed, 40 kiló vasággyal együtt, aztán hogy dobálja azt a motort" A bordáim nyáron még látszottak, olyan vékony voltam. De mikor ezzel piszkáltak, akkor zenét hallgattam, jelezve, hogy tojok rá, mit mondanak. Vagy visszaszóltam, hogy inkább legyek 40 kilóval vékony, mint 80-al duci. Ennyi. Azt csinálj amit akarsz és amit megtehetsz.

14/L

2009. dec. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első hozzászólónak: vacsorára gyümölcsöt ettem, tésztát, fehér kenyeret péksüteményeket egyáltalán nem, és kevés tejterméket. Inni csak ásványvizet ittam. Mindössze ennyi. ^^

Második válaszolónak: Köszi a válaszodat, jó hogy így félvállról tudod venni a dolgot, de velem nem "piszkálódnak", hanem komolyan aggódnak, és nem tudom felfogni, miért, mikor látszik rajtam, hogy egészséges vagyok. xS

2009. dec. 31. 10:10
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Te tényleg beteg vagy, "kedves" 2. hozzászóló. Forgalomban? Az ilyeneknek csak azt kívánom, hogy a saját családtagjai szenvedjenek el egy balesetet, egy ilyen biciklis vagy akárki miatt. Aztán ha az autós elüt még ő lesz a hibás mi? Az ilyenek miatt utálják az összes biciklist, szerintem szégyeld magad, bár úgy se fogod, ahhoz nincs elég eszed!
2009. dec. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a családod még nem szokta meg, hogy lefogytál, furcsa nekik még az új külső és a régi alakod mellett, 20 kg fogyás után valóban jóval soványabbnak tűnsz, ennyi.

Majd idővel hozzászoknak, hogy így nézel ki és nem fognak nyaggatni.

2009. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

mutass nekik egy BMI kalkulátort neten. az megmutatja hogy a te korodban ezzel a centivel és kilóval sovány vagy e?

[link]


amúgy hozzáteszem h ebben a korban még normál testsúlyú vagy, de ahogy megy az idő, fel kell majd szedned kilókat, mert pl 18 évesen a 167 centihez az 50 kilo már kórosan sovány lesz, és igen, anorexiásnak fognak nézni. kb 55 kilónak kéne majd lenned. de azsem lenne rossz, ha most annyi lennél.

sztem kicsit egyél többet, úgyértem a többet ne folyton zöldésgeket meg gyümölcsöket hanem vmi normális kaját is, húst, krumplit, ilyeneket

2009. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem a súlyod, hanem az alakod a probléma, vagy az, hogy gyenge az izomzatod. Ajánlom az úszást, az minden izmot megmozgat, és segít, hogy arányosabb legyél. Ha nem szeretsz úszni, akkor mást is sportolhatsz; a lényeg, hogy rendszeres legyen.
2009. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!