Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mehetek véradásra?

Mehetek véradásra?

Figyelt kérdés
Tavaly voltam elõször és rosszul lettem a végénél. Szédültem, hányingerem volt és fájt a fejem. Soha életemben nem éreztem magam olyan rosszul mint akkor, pedig ettem és ittam is rendesen elôtte. Megint szeretnék majd menni csak attól tartok, hogy újra ez fog történni.

2014. jún. 2. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:

És egészséges vagy egyébként? Csak mert én az 50 kg-t is épphogy megütöm, és elég gyengének is érzem magam a mindennapokban, de egy még egy aprócska rosszullétem sem volt soha véradáskor. Nem tudom, hogy min múlhat ez, de én azért lehet, hogy utánanéznék a helyedben.

Az egyik osztálytársamnak háromból kétszer semmi baja nem volt, a harmadiknál hányingere lett, szédült és elájult. Szóval nem minden alkalommal reagál ugyanúgy az ember szervezete. Mondjuk ő szívbeteg is.

Ha egészséges vagy, akkor csak rajtad múlik, hogy bevállalod-e a rosszullétet.

2014. jún. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bárki rosszul lehet még a sima vérvételtől is, nemhogy egy véradástól, aminél jóval több vért vesznek le tőled, mint egy szimpla vérvételnél.

Én régebben szinte állandóan rosszul lettem, összeestem vérvételnél, véradásnál nem is tudom mi lett volna velem.

Szóval szerintem teljesen normális reakció, hogy véradás után rosszul lettél. Nekem egy barátnőm volt véradáson régebben, soha nem volt rosszul vérvételnél, de a véradáson ugyanúgy, mint te, rosszul lett.

Ha szeretnél és adhatsz vért, mert minden rendben van veled, akkor nyugodtan menj, de azért szólj, hogy milyen tapasztalataid vannak és akkor úgy állnak hozzád. Mert nem kizárt, hogy újra megtörténik a rosszullét.

2014. jún. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudok róla, hogy bármi bajom is lenne. Majd utána nézek.

Köszönöm a válaszokat. :)

2014. jún. 2. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!