Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Betaloc gyógyszer mire van?

Betaloc gyógyszer mire van?

Figyelt kérdés
Valami altató gyógyszert mondjatok már
2010. jan. 2. 02:06
 1/7 anonim ***** válasza:

A metoprolol az ún. béta-blokkoló szerek csoportjába tartozik, azon belül is a szelektív béta 1-blokkolók közé. A Betaloc ZOK terápia alkalmazásával a szervezetben a stressz hatására termelődő hormonoknak a szívben és a vérerekben, továbbá egyéb szervekben, azaz a vesékben és az agyban is megtalálható béta 1-receptorain keresztül megvalósuló hatása mérsékelhető.

A Betaloc ZOK-ot az alábbi betegségek kezelésére alkalmazzák:

- Magasvérnyomás-betegség, ill. a magas vérnyomás következtében fellépő szövődmények, azaz agyi vérkeringési zavar, szívroham és a hirtelen halál esélyének csökkentése. (Magas vérnyomás: csökkenteni kell a vérnyomást és mérsékelni a szív-érrendszeri és szívkoszorúér betegségekből eredő halálozást (beleértve a hirtelen halált is) és a megbetegedési gyakoriságot).

- Szívroham és a következő szívroham megelőzése (Szívinfarktus utáni állapot fenntartó kezelése).

- Stressz okozta vagy terhelés kiváltotta szívtáji szorító érzés és mellkasi fájdalom szívkoszorúér betegségben szenvedő betegekben.

- Szívelégtelenség: túlélés esélyének növelése, kórházi kezelésre történő felvételek számának csökkentése, tünetek enyhítése.

- Pulzusszámbeli eltérések szívbetegekben, különösképpen gyors szívverés jelentkezése. - Gyors vagy szabálytalan szívverés tünetei, nem szívbetegekben.

- Migrénes rohamok megelőzése.

2010. jan. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Én akkor szedtem, amikor pajzsmirigy-túlműködésem volt. Nem biztos, hogy jól emlékszem, még kicsi voltam, de azt hiszem, a metotiryn (nem tudm, pontosan hogy kell írni) mellékhatása miatt. Az mindenesetre biztos, hogy gyakran szúrt a szívem előtte.
2010. jan. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Idegi eredetű szívritmuszavarra való. Nyugtató!!!
2010. jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most altatót mondjunk, vagy hogy mi a betaloc?

Elég rossz kérdés.

2010. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
83%

A Betaloc egy szívritmusszabályzó és vérnyomáscsökkentő gyógyszer.

De azt azért hangsúlyoznám, hogy aki nem ért hozzá az inkább ne írjon semmit...főleg ne hülyeségeket...semmi köze a nyugtatóhoz...úúúristen...

Én is azt szedek már lassan 3 éve pedig még csak 17 éves vagyok..sajnos nagyon magas a vérnyomásom....de mostmár Betaloccal nagyon jó....

De ne keverjük már a nyugtatóval...a kettő között hatalmas különbség van..

Bár addig jó amíg nem ismeritek, higgyétek el...

2010. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Én majdnem 2 éve szedem, szapora pulzusra kapom.Nem nyugtató, egyáltalán nem. Volt olyan, még mielőtt ezt szedtem, hogy elmentem orvoshoz, meghallgatta a szívem, és szívritmuszavart vett észre. Ez akkor nem jelentkezett, amikor a kardiológusnál voltunk, így arra nem kapom. De az ilyen tüneteim is ritkultak, már szinte egyáltalán nincs, pedig stressz az van bőven.

21/L

2011. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
65%
Pedig pszichomókusok szokták használni és nyugtatónak például pánikbetegeknek!
2011. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!