Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A drogok, hogy tudnak kialakít...

A drogok, hogy tudnak kialakítani fizikai függőséget? Itt például a heroinra gondolok, hogy aki használja, annak hogy nem tud normálisan működni a szervezete drog nélkül, már első használat után?

Figyelt kérdés
2014. jún. 13. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább úgy mondanám, hogy rosszul lesz, fájdalmai lesznek a szer nélkül és igen heroin esetében ez már az első alkalomnál kialakul, persze nem olyan mértékben, mintha valaki évekig csinálná. Mondjuk én nem próbálkoznék a heroinnal semmiképpen sem, nem egy szimpatikus cucc.
2014. jún. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hogyhogy a szer nélkül lesznek rosszul?
2014. jún. 13. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:
A kávé, a cigi is függőséget okoz, a konkrét biológiai okát nem tudom én sem, de ha cigizel, próbáld ki, hogy milyen ha nem gyújtasz rá, kívánni fogod, ha valaki erős dohányos az rosszul is lesz.
2014. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most irjunk szakirodalmat mikor te is utana tudsz nezni?

Vannak biologiai folyamatok, amik az agyban lejatszodnak es ezek okozzak a fuggoseget.


"Kémiai szempontból a függőség azzal magyarázható, hogy felhasználó agya nem képes megfelelő mennyiségű endogén opiátot termelni, mivel a szervezetben állandóan jelen vannak a mesterségesen bevitt opiátok."


Vagy itt van ez:

[link]

2014. jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Es a tobbi...

[link]


[link]

2014. jún. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm,azért a dohányzásnál nem alakul ki fizikai függőség,legalábbis nagyon kis mértékben lehet még erős dohányosnál is.
2014. jún. 15. 21:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Megváltoztat valamit az agyi receptorok/idegsejtek működésében és amikor a szert megvonják, tulajdonképpen összezavarodik az idegrendszer: laikusként legyen elég ennyi. A nikotin vagy pl. akár a benzodiazepin (Xanax szorongásoldó hatóanyaga)ugyanígy hatnak.
2014. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!