Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichiáterhez szeretném...

Pszichiáterhez szeretném vinni a páromat. Mi az első lépés?

Figyelt kérdés

Alkohol gondokkal küzd, ami hatására teljesen elborul mindig az agya, legutóbb már rendőri segítséget kellett kérnem.

Ha nem iszik teljesen normális, de ha már iszik egy keveset akkor megőrül.

Pszichiáterhez vigyem vagy kedzje az alkohol elvonón? Ő szerinte nem kell alkoholelvonó, le tud szokni magától is, de szerintem kell neki segítség, talán segítene rajta, ha megbeszélhetné ezeket egy pszichiáterrel.

Mit gondoltok?


A psziciháternek mit mondjunk? Sosem voltam még ilyen helyzetben, nem tudom hol kell elkezdeni ezt az egészet.


2010. jan. 3. 12:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha ő nem akarja, akkor teljesen felesleges.
2010. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Sztem sem kell pszichiáter. Te is tudsz vele beszélgetni.

Az alkoholelvonó már tényleg a reményteleneknek való. Mennyire függő szerinted? A jelekből ítélve eléggé.

Meg is szokott verni? Vannak gyerekek?

2010. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Már sokszor szakítottunk, de most szilveszterkor volt a legnagyobb balhé. Betörte a konyhaablakot, szétvert mindent, nem emlékszik semmire. 2 és fél éve vagyunk együtt, nincs gyerek.

Már nagyon sokszor megígérte, hogy nem iszik többet, de ez mindig csak 1 hétig tartott. Ezért nem bízok abban, hogy magától képes lesz leszokni róla, pedig már ő is szeretné. Először mindig csak 1-2 sörrel kezdi, aztán elfelejti az ígéretét és lerészegedik, ebből aztán nagy viták lesznek. Nem szokott egyébként megverni, csak fenyegetőzik, zsarol.

Mit tegyek? Nagyon elfajultak a dolgok, de nem tudok nélküle élni, én is szeretem és ő is, erre rájöttem most a napokban, ezért szeretnék segíteni neki. szeretném ha normális életet tudnánk élni végre.

2010. jan. 3. 12:49
 4/17 A kérdező kommentje:

Vagy arra gondoltam még, hogy először elmegyünk egy pszichológushoz, és majd ő megállapítja, hogy tényleg akkora-e a gond, hogy kezeltetni kelljen.

Légyszi segítsetek, nem tudom mit csináljak :(

2010. jan. 3. 12:54
 5/17 anonim ***** válasza:
Én mennék egy ilyen kapcsolatból. És ha téged vagy a majd a gyereketeket megüti? Akkor is az lesz, hogy dehát annyira szeretem...?
2010. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"fenyegetőzik, zsarol."


Akkor tényleg nagyon szerethet...:(((


A pszichológusnak sincs értelme, hopgyha csak te akarod. Ha ő nem akar változni igazán, akkor viheted a legjobb pszichológushoz, pszichiáterhez, elvonóba, ő nem fogja akarni, mert nem érzi, hogy baj van.

2010. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ezért szeretnék segítséget kérni egy szakértőtől, hogy mit gondol erről. Ha menthetetlen, akkor muszáj lesz elhagynom végleg.
2010. jan. 3. 12:57
 8/17 A kérdező kommentje:
De akarja, mondta, hogy megtesz mindent, csak maradjunk együtt. Szeretne megváltozni, csak félek, hogy nem fog menni neki egyedül. Eddig sem ment soha :(
2010. jan. 3. 12:58
 9/17 anonim ***** válasza:
Jajajajaj! Én egy percig sem maradnék vele tovább, ha már tör, zúz, nagyon brutál lehet. Menekülj, bármennyire is szereted. Tudod mi fog történni, te fogsz teljesen kikészülni, te fogsz majd pszichiáterhez kerülni.
2010. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A szilveszteri esetből is látszik, hogy mennyire akarja...:((((((
2010. jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!