Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Neurológusom elküldött pszichi...

Neurológusom elküldött pszichiáterhez. Még nem voltam soha, csak pszichológusnál egyszer. Hogy megy az? Rögtön első alkalomkor felír esetleg valamilyen gyógyszert? Meddig tart hány óráig?

Figyelt kérdés

Az is lehet, hogy elmegyek, elmondom a bajomat, ő a végén felír valamit (ha kell),egy ideig szedem a gyógyszert és ha segit még 1-2x találkozunk és elég? és persze szedem a gyógyszert tovább és utána később megyek kontrorála.

Vagy úgy, hogy héten többször is kell járni? Mert nekem olyan bajom van, ami már több mint egy éve tart, csak az elején nem menetm pszichológushoz, mert mindig vártam, hogy majd csak magától idővel elmennek a bajaim, de tévedtem, csak rosszabbodott. Nekem nem azok a panaszok, hogy esetleg önértékelési gondjaim lennének vagy hasonló, nem vagyok depressziós, hanem ilyen furcsa állapotaim vannak, amikor úgy érzem, h az egész szituációt csak kitalálom. Már ezt nem bírom, ezért is döntöttem, h elmegyek oda. De félek, hogy esteleg beküld 1hónapra feküdni a kórházba :S.

Hogy van ez?


2009. máj. 18. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Ha ilyen gondjaid vannak,fogadd meg a neurológus tanácsát,és menj pszichiáterhez.Attól ne félj,hogy egyből beutal,előtte gyógyszert fog adni.Javaslom,hogy olvasd el a betegtájékoztatót,milyen mellékhatásai lehetnek,s ha netán tapasztalod,akkor min. egy hét múlva menj vissza hozzá.De egyébként is vissza fog hívni,és rendszeresen kell hozzá járj.Jó esetben havonta egyszer.Jobbulást!!
2009. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1.)te el akarsz menni? tényleg zavar ez a dolog, vagy csak azt hiszed, hogy nem normális?

2.)ha menni akarsz, te magad válaszd ki az orvost, alapos körültekintéssel, s hozd meg a döntést.

3.)miért akarod tudni, hogy milyen lesz? előre szorongani akarsz? legyél bátor, és fogd fel kalandnak. Ne fogadj el semmit kész igazságnak, még ha pszichiáter mondja, akkor se.

4.) Te Te vagy, és ezt nálad jobban senki nem tudja. A pszichiáter is csak találgatni fog, vajon ki lehetsz, szerencsés esetben nem próbál meg rádhúzni valamilyan sablon-jellemzést.

5.) ha hoztál egy döntést, hogy felgöngyölíted az "ügyet",ne hagyd, hogy kívülről piszgálgassanak, legyél te a folyamat irányítója, és mindig tartsd észben, hogy te vagy a főnök, az orvos, vagy bárki kívülálló meg maximum csak segíthet - a te engedélyeddel. soha semmiylen külső elvárás alapján ne ítéld meg magad, mert egyedi és különleges ember vagy.

Ha elmúlik a "problémád", azzal elveszíted egy fontos részedet. Ismerd meg a lelked összetevőit, és ébredj rá, hogy mennyire különleges és szeretnivaló a lényed.


Mások ölni tudnának egy olyan képességért, amilyen neked van, te meg félsz tőle, mert nem tudod, mire használhatnád. Találd ki. Nem akarsz elmenni írónak?

2009. máj. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a 2 választ! amúgy én döntöttem, hogy már nem lehet egyszerűen tovább húzni a dolgot, mert még elég fiatal vagyok és egyszerűen nekem ez egy óriási stresszet jelent (olyan nagyot, hogy epilepszia alakult ki), és mivel nem tudok rájönni, hogy miért lehet ez, eléggé sokat gondolkodok, ami csak az őrületbe kerget, szóval igaz az, amit néha hülyéskedésből mondjanak, hogy ne gondolkodj sokat, mert megárt! Ezalatt az egy év alatt annyi sok tapasztalatot szereztem pszichológiai problémák megoldására, hogy saját magam osztogatom a tanácsokat, de rájöttem, hogy az enyém nem pszichológusnak, hanem pszichiáternek való baj.

Az utolsót, bevallom, nem egészen értem, de már többen is mondták nekem, hogy hú de szeretnének a helyemben lenni, hogy úgy érezzék, hogy ez csak egy rossz álom. De ők nem értik, nekem nem aza abajom. Egyszerűen mindig bepánikolok, hogy nincs is világ, csak én kitalálom, aztán olyan érzések jönnek rám, mintha nem lennék itt. Meg pl. ha belemerülök valamibe, pld. könyvolvasásba (elég scak pár másodpercig a könyvbe néznem), és utána felnézek, akkor vagy 10pásodpercig tart, míg elrendezem a fejemben, hogy: oké, most itt és itt vagyok, ilyen nap van...stb... És ez inkább már elme baj lehet :S Na már scak ez hiányzott 15évesen...

2009. máj. 25. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!