Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csontkovácsra lenne szükségünk?

Csontkovácsra lenne szükségünk?

Figyelt kérdés
12 éves lányomnak gerincferdülése és súlyos lúdtalpa van. A gerincferdülése miatt nagyon rossz a tartása, úgy ül, mint egy vénasszony! 4 éve járunk ortopédiára, minden alkalommal felírják a 13.000Ft-os gyógycipőt, ami eddig nem sokat segített, de a tartásra semmit nem írtak. Bementünk egy gyógyboltba, ahol vettünk tartásjavító hevedert, de ugyanúgy begörnyed benne. Az orvos erre annyit mondott, hogy próbálja meg kihúzni magát a gyerek. Rá szoktam szólni, de iskolába (ahol szinte egész nap ül) ott nem vagyok ott, hogy fél percenként szólogassak neki. Nagyon csúnya a tartása,szerintetek egy csontkovács segítene rajta? Valaki esetleg volt már ilyen helyzetben?
2014. jún. 17. 22:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Én gyógymasszőr vagyok, és tudom, hogy ennek a következményein gyógymasszázzsal lehet segíteni, ami az izmokat illeti (az egyik túlfeszül, a másik petyhüdt...). Ez főleg tüneti kezelés, de segíthet a tartás javításában is. A csontkovácshoz nem értek.

Viszont a lánykád pont abban az életkorban van, amikor már ideje megtanulni a saját maga iránti felelősségét, és annál többet nem lehet tenni érte semmivel, mint ha megtanul odafigyelni magára, és nem vár a rászólásra, mert már fel tudja fogni, hogy az ő életéről és jövőjéről van szó.

2014. jún. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!