Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki elgondolkodott már...

Valaki elgondolkodott már azon, hogy az emberek miért esznek húst? Szükségünk van rá egyáltalán?

Figyelt kérdés

2013. nov. 18. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát ezen még soha senki nem gondolkodott el, ez egy teljesen új probléma, ezért esznek a zemberek húst. De mostmár, hogy fölvetetted, valószínűleg lesznek olyanok, akik felhagynak vele!
2013. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Biológiai értelemben nincs rá szükségünk,mert mindent tudunk fedezni növényi táplálkozásból,ha az változatos.De aki húst akar enni,annak soha,sehogyan nem fogod tudni ezt bebizonyítani ezt,de nem is kell.
2013. nov. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az egyik legrégebb ideje, igen sokak által igen sokat feszegetett kérdés.


Nem tudni pontosan, ezért szokás a pro/kontra érveket felhozni.


Én azt mondom nagyon természetes és egyszerű, és sok mindennél jobb dolog a húsfogyasztás. Mondjuk heti kétszer.


Mondom ezt úgy, hogy minden nap eszem húst bőséggel, de elképzelhetőnek tartom a jövőben egy minőségi nyersvegán táplálkozásmód felvételét..


Olyan óriási nagy szükségünk nincsen egyébként húsevésre, vagy csak tényleg kevés kell, elég.


Viszont azt nem lehet csinálni, hogy nem eszünk húst, mert ott van egy csomó búza, hehe, vagy csak gyümölcs.. a hús és a zsír igen tápláló és egyértelműen sokkal jobb egészséget biztosít, mint a gabonaevés.


A zöldség-gyümölcsfogyasztást kell jobban megvizsgálni, hogy hosszú távon mennyire biztonságos, mennyi erőt ad.. én optimista vagyok ezzel kapcsolatban. Mondjuk zöldség-gyümölcsevő életmód alkalmanként némi nagyon bio, minőségi hússal.

2013. nov. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én azért eszek meg naponta minimum fél kiló sovány húst, hogy erősebb, izmosabb, szebb és okosabb is legyek, mint a nem-húsevő emberek. Egyébként próbálj meg elképzelni magad pár ezer évvel ezelőtt: Vagy te eszed meg az állatot, vagy ő téged. De mivel mi okosabbak vagyunk, ezért vagyunk a tápláléklánc csúcsán, és ezért nem gondolkozunk olyanon, hogy vegák legyünk.
2013. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

utolsóva értek valamennyire egyet. a zöldség gyömölcs alapvető táplálék kellene legyen... a gabona pedig szerintem

nem való emberi fogyasztásra. Majdnem mindegyik tartalmaz glutént...

a megoldás szerintem zöldség gyömölcs és burgonyafélék, burgonya csicsóka paradicsom paprika...alapvető táplálék az embernek. szerintem.

én 4 éve nem eszem húst, tejterméket is alig..soha töbé nem tudnék húst enni, annyira alacsony energia.

2013. nov. 20. 10:15
 6/17 A kérdező kommentje:
már bocs négy per öt, de ez egy marhaság amit írtál. pont.
2013. nov. 20. 10:16
 7/17 A kérdező kommentje:
mármint hármassal értek egyet és négyessel nagyon nem.
2013. nov. 20. 10:17
 8/17 anonim ***** válasza:

Legalább támaszd alá, hogy miért nem. Mindenevő élőlény az ember, nem kismadár.


Akinek fontos a saját egészsége, az sportol, aki sportol, annak nélkülözhetetlen a magas fehérjebevitel (nem-sportoló embereknek is, erre mindjárt kitérek), hogy a szervezet regenerálódni tudjon. Erre a növényi fehérjék NEM JÓK. A növényi fehérjét NEM szoktuk beleszámolni a napi fehérjebevitelünkbe, mert nem teljes az aminoprofiljuk (nem tartalmazzák azokat az aminosavakat, melyek esszenciálisak a szervezetünknek, magyarul nem vagyunk képesek előállítani, külsőleg kell bevinni). Ezért eszünk állati fehérjét - legjobb a hús,tojásfehérje,stb.


Fizikai munkát nem végző emberek: Átlagos napi étrendjükben bennevan a kakaós csiga, szendvics, eperjoghurt, somlói galuska, ezek mind-mind felesleges ökörségek, és mindenki csodálkozik, hogy mennyi a cukorbeteg! Ezt hagyjuk is, nem ide tartozik.

Aki olyan diétát követ, amiben nincs állati eredetű fehérje, az bizony előbb, vagy utóbb, de beteg lesz. Gondolj bele, miért leszünk betegek? Nem adjuk meg a megfelelő mennyiségű/minőségű tápanyagot a szervezetnek, ezért az alulműködik. A vese, a máj, a szív stb. ezek nagyrésze fehérjéből épül fel, ami működés közben "kopik". Ezt pótolni kell. Növényi fehérjével NEM fog sikerülni annyira, amennyire kellene.

Mondjuk nem téged akarlak lebeszélni az általad helyesnek vélt táplálkozásról, elég, ha egy embert sikerült meggyőznöm, akkor már megérte. Egyébként ne érts félre, nem vagyok én hittérítő, pont le___rom, hogy ki mit eszik.


4. válaszoló voltam


Üdv. 17/F..

2013. nov. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Idézlek: "a gabona pedig szerintem nem való emberi fogyasztásra. Majdnem mindegyik tartalmaz glutént... "


Az a szó, hogy "szerintem", nem igazán elfogadott érv... Tisztázni szeretném a tévhiteidet! Gabonát fogyasztani igen fontos, és egészséges. A fehér liszt az, ami kerülendő, és az egyszerű cukrok, melyek a vércukrot az egekbe szöktetik, majd brutálisan megterhelik a hasnyálmirigyet...Tökéletes arra, hogy zsírrá alakuljon. Tudod, van az a brutál undorító telítettségérzet, mikor megeszel két tábla csokit. Na de mi a helyzet a többi gabonával? Teljes kiőrlésű gabonák, rizs, zabpehely - ezek is szénhidrátbombák, melyek papíron cukrot, viszont sokkal összetettebbek, mint a kristálycukor, stb. Lassan szívódnak fel, nem váltanak ki akkora inzulinreakciót, ezáltal nem ugrál a vércukor = energiaként használod fel, nem raktározod.

--


"a megoldás szerintem zöldség gyömölcs és burgonyafélék, burgonya csicsóka paradicsom paprika...alapvető táplálék az embernek. szerintem. "


A megoldás nem ilyen egyszerű, viszont jól gondolod, ezek mind baromi hasznos kaják!

--


"én 4 éve nem eszem húst, tejterméket is alig"


A tejtermékeket valóban mellőznie kéne MINDENKINEK. Azért iszunk tejet, mert régen nem állt ilyen szinten a táplálkozástudomány, mint ma, és élelmiszerhiány is volt - viszont ma már sokan nem tudnak túrórudi és kakaó nélkül élni. A tehéntej a kisbocinak való. A nők sem itatják a tejüket a tehenekkel, de még a gyerekük sem szopik, miután kinőtte. Ami szintén igaz, hogy a tej brutálmód hízlal, magas tejcukor és tejzsír tartalma végett. Egy csecsemő inkább hasonlít egy Michelin babára, mint izmos emberre, ezért hülyeség a "debilgyúrósok" szlogenje, hogy "erő, izom, tejet iszom".

--


"..soha töbé nem tudnék húst enni, annyira alacsony energia."


Az olvasottak alapján azért remélem ezt átgondolod még egyszer! Hidd el, finom az a párolt paradicsomszószos csirkemell! :)

2013. nov. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Akinek fontos a saját egészsége, az sportol, aki sportol, annak nélkülözhetetlen a magas fehérjebevitel "


Ez így nem egészen fedi le a valóságot, ez csak a populáris nyugati táplálkozáselmélet egy feltételezése, vagy úgymond dogmája. De ilyen formában ez nem igaz, és nem indokol komoly húsfogyasztást a sportteljesítmény, az egészség megőrzés.


"A növényi fehérjét NEM szoktuk beleszámolni a napi fehérjebevitelünkbe, "


Testépítő logika. De hát ez embereknek csak egy szűk, jelentéktelen csoportja. Én eleve nem számolnék fehérjebevitelt, ha nem ennék húst akkor sem. Hiszen a 'fehérjehiány' nevű állapot sem létezik úgy ahogyan azt hirdetik.


"legjobb a hús,tojásfehérje,stb. "

Ez igan :)))


"Aki olyan diétát követ, amiben nincs állati eredetű fehérje, az bizony előbb, vagy utóbb, de beteg lesz"


Ez jó gondolat a tunya nyugati, lisztevő embereknek. De megint nem feltétlenül igaz.


Az a gond, hogy élnek vegán taoista mesterek, akik húsevés nélkül is egészségesek. Persze a gyakorlatban, nekünk egyszerűbb nagyobb erőt és jobb egészségi állapotot elérni húsevéssel, én így gondolom. De nem arról van szó, hogy ez az egyetlen jó út az egészséghez, csak ez könnyebb.



"Az a szó, hogy "szerintem", nem igazán elfogadott érv... Tisztázni szeretném a tévhiteidet! Gabonát fogyasztani igen fontos, és egészséges."


A szerintem helyett hivatkozhatnánk tudományos vizsgálatok armadájára, amikből világosan látszik, hogy a gabona, főleg a gluténtartalmú gabonafogyasztás a világ egyik legnagyobb rákfenéje. Ennyi. Az pedig, hogy még mindig egészséges gabonafogyasztást terjesztenek, eléggé utolsó dolog.. szánalmas próbálkozás.. de sajnos sok áldozattal jár.


" Na de mi a helyzet a többi gabonával? Teljes kiőrlésű gabonák, rizs, zabpehely - ezek is szénhidrátbombák"


Ezek is tökéletesen alkalmasak arra, hogy megbetegítsék az embert, a keményítő ezekből is gyorsan felszívódik. Áltudományos okoskodás, hogy ezek jobb szénhidrátforrások lennének. A rizs jobb, mert gluténmentes, ennyi az előnye. De erre sem lehetne étkezést alapozni, főleg az eleve hízékonyabb genetikával rendelkező embereknek.



"Lassan szívódnak fel, nem váltanak ki akkora inzulinreakciót, ezáltal nem ugrál a vércukor = "


Nem. De szép elmét lenne, viszont már lejárt lemez, megbukott.


"..soha töbé nem tudnék húst enni, annyira alacsony energia."


Igen, vannak akik a leölt állatok húsára így tekintenek. Biztos megvan a magyarázatuk rá, mi itt nyugaton a végletesen materialista, és kissé suta megközelítésünkkel ezt nem igazán tudjuk megérteni, így kritizálni is értelmetlen.


Én azt gondolom, hogy a kínai taoisták HA a szellemi felemelkedésen túl ugye harcművészettel is foglalkoztak, akkor valami heti 1 húsevést tartottak. Tehát valamilyen arányban a hús a maga összes jellemzőjével együtt részét képezhetné az igen hatékony emberi táplálkozásnak - erős egészség, nagy energiaszint - spirituális értelemben is, felemelkedő szellem.


De ehhez kevés a nyugati táplálkozástudomány megközelítése, mert komoly célokhoz nem elég csak pl. a húsevés. A húsevés, egy ketogén étrend kitűnő lehet anyagias célok eléréséhez: küzdősport bajnokká váláshoz, testépítő bajnoki címek eléréséhez..


De sosem lesz így 'emberfeletti' az ember. Ehhez több kell. Legalább erre is legyünk tekintettel, hogy vannak más nézetek és még komolyabb célok, amiket lehet elsőre nehéz lenne akár csak megérteni :)

2013. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!