Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kaptam egy vérnyomás mérőt....

Kaptam egy vérnyomás mérőt. Hol tudnám beméretni vagy hogy tudhatom meg, hogy pontosan mér-e?

Figyelt kérdés

2014. jún. 25. 06:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Megkéred a háziorvosod, hogy mindkettővel mérje meg, s összehasonlítjátok az eredményt. Egyébként nem mindig pontosak a mérők, különösen a csuklómérők nem.

De van -legalább is nálunk igen - műhely, ahol javítják, hitelesítik a v.ny. mérőket.

2014. jún. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért kételkedsz a mérésének hitelességében?
2014. jún. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Például itt:

[link]


dea neten több címet is találsz.

2014. jún. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kételkedni azért kell, mert a digitális v.ny.mérők nem híresek a pontosságukról.
2014. jún. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért kételkedem mert ez egy régebbi típus.Ami nem biztos,hogy rosszat jelent csak jó lenne a pontos mérés.
2014. jún. 25. 08:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, legalább tudod, hogy alul mér, vagy felül. Meg az a jó, ha önmagához képest azonosan mér:)

Én mindig nyugodt vagyok, ha itthon mérem, aztán az orvosnál mindig 170. Hiába mondom neki, hogy az otthoni nem mutatott ennyit. Azt mondja, nem pontos az a mérő.De lehet a fehérköpeny-frász miatt ugrik fel.

Egyszer szereltek rám egy 24 órás kütyüt, az időnként bekapcsolt, akkor gyorsan én is bekapcsoltam az itthonit, hát sosem volt azonos az eredmény.De legalább látom, hogy ha itthon kiugrik, akkor valóban baj lehet.

2014. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb módon a háziorvosod tud ebben segíteni. Leviszed a vérnyomásmérődet, megmér azzal és a sajátjával is, majd összevetitek a kapott értékeket. Az enyémet is így néztük össze és szerencsére pontosan mér.
2014. jún. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!