Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Idős, nehezen mozgó, de nem...

Idős, nehezen mozgó, de nem magatahetetlen nagyszülő számára tudtok-e valamiféle vészriasztó rendszert, ami baj esetén értesíti a rokonokat. Pl. Rádióhullámú vagy internetes óra, telefon, csipogó vagy bármilyen kütyü létezik-e?!

Figyelt kérdés

2014. jún. 28. 17:52
 1/10 intrepid ***** válasza:
40%
Nagymamatelefon hatalmas kijelzővel, kevés tudással, hogy a nagyi ne vesszen el a funkciók között, beprogramozott gyorshívó gombokkal.
2014. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Egyedül lakik a mama? Vagy veletek egy házban, csak gondozásra szorul, és nem meritek egyedül hagyni?

A mamámat remélhetőleg hazaengedik a kórházból pár hét múlva. Ő sajnos részben lebénult és folyamatos ápolásra szorul, de azért 24 órában nem ülhetünk az ágya mellett.

Én azt találtam ki, hogy bébiőrt veszek neki, ha kijön a kórházból. Olyat, ami hangra kapcsol be. Elég, ha csak szól, hogy szomjas vagyok..stb., és akkor bekapcsol a vevő és halljuk. Ha külön él, akkor nem tudok mást javasolni.

2014. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Van vmi csipogó is, a szomszéd idős néninek olyan van.Egyetlen, nagy piros gomb van rajta,és vmi központba megy a jelzés. Sajnos, többet nem tudok róla!
2014. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kar volt toroltetni a linket, ugyanis az a megoldas.


"Működése

Ügyfelünk lakásán telepített házi segítségnyújtó készülékünk - hálózati vagy mobiltelefonra kötve - egy csuklón viselt segélyhívó karkötő gombjának megnyomásával azonnal jelez központunkban, ahol 24 órás diszpécser szolgálat működik.


Olyan rosszullét vagy baleset esetén, amikor a sérült, esetleg idõs ember számára egy telefonkészülék fizikai elérése, szám tárcsázás, kapcsolásra várakozás is értékes időt jelent, optimális megoldás lehet a segélyhívó karkötő.


A gomb megnyomása után szinte azonnal jelentkezik a mentős múlttal is rendelkező diszpécserünk, aki el tudja dönteni, hogy egy konyhai baleset után, kit értesítsen.


Az ügyeletes a számítógépén –a hívást követően azonnal megjelenõ- személyes adataival és kórelőzményeivel eldönti: Önnek milyen segítségre van szüksége pillanatnyilag, és intézkedik.


Súlyosabb szervi baj vagy krónikus betegség miatt fellépő állapotromlás esetén azonnal értesíti az Ön kezelőorvosát, kérésére hozzátartozóját is. A szerzõdésben lévõ ügyfelünknek mindaddig nem engedjük el a kezét, amíg megnyugtató módon nem biztosítottuk ellátását.

"

2014. jún. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gömbicica ***** válasza:

ez a piros gombos készülék volt Anyukámnak is.

de nem használta. vagyis bármikor képes volt megnyomni(

igy nekem szóltak a központból hogy menjek nézzem meg.

Ezt az önkormányzat segitségével valami családsegitő vagy micsoda csinálta, és szerelte be.

nem tudom hol laksz, nálatok csinálnak-e ilyet mint szociális szolgááltatás. arra már nem emlékszem, hogy fizetni kellett-e érte.

2014. jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én egyik kollégám webkamerát szerelt fel messzebb lakó idős édesanyja lakásában, és időnként ránéz. Sajnos már egyszer szükség is volt rá, de azóta a hölgy szerencsére jól van.


A szomszéd nénink pedig szinte állandó felügyeletet igényel. Mikor a gondozó rokon elmegy hazulról pár órára, minket kér meg, hogy kb. félidőben telefonáljunk át, ellenőrzendő, hogy minden rendben van-e. Ha senki nem veszi fel a telefont, akkor tíz perc múlva újabb próbálkozás, majd ha akkor sem, akkor átmegyünk, van kulcsunk erre az esetre.

2014. jún. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így van. Az én nagyimnak is volt ilyen gombos jelzője, de ez nem nekünk szólt, hanem rögtön valami központnak, ami nem feltétlenül pozitív szerintem. A gomb elhelyezkedése is rossz volt, ha valamihez odanyomta véletlen a kezét, rögtön jelzett.

Végül mi is mobiltelefont vettünk, beállítottuk a gyors gombokat és a lelkére kötöttük, hogy mindig legyen a zsebben.


Ha együtt éltek, csak mondjuk nagy a ház, akkor lehet venni egy egyszerű vezeték nélküli csengőt is. A gomb lehet a nagyinál, a feje pedig valami központi helyen nálatok. Ennek sajnos nem túl nagy a hatótávolsága.

2014. jún. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a javaslatokat, de sajnos nem lakunk együtt és lakótelepi a ház... Budapesten riasztó céget vagy más hivatali (önkormányzati) segítséget tudtok?
2014. jún. 28. 18:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, de kitorlik a linket....
2014. jún. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az Alcatel onetouch 282-nek van a hátán SOS gomb. 4 telefonszámot lehet hozzárendelni és 1 üzenetet.

Telefonálásra is nagyon jó, jól látható a kijelzője, nagy betűkkel/számokkal, könnyen kezelhető.

2014. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!