Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak még itt olyanok akik...

Vannak még itt olyanok akik nem mások, mint egy nagy hiba? Ha értitek. és hogyan lehet könnyíteni az érzést? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés

Anyumék 1 éves koromra már elváltak(mert apum félrejárt).

Aztán apum külföldön dolgozott(a mai napig) néha hazajár. Anyum valósággal utálja...több okból is.

A bonyodalom ott kezdődik, hogy én 10 éven keresztül mamáméktól(apám szülei) jártam suliba(sokat támogattak mindenben) s csak hétvégén jártam haza anyumhoz, aki időközben kapott új élettársat(ez végleges)

Most hogy 18 elmúltam anyum azt akarja, hogy többet ne tartsam a kapcsolatot velük, a nagyszüleim pedig pont, hogy nagyon ragaszkodnak hozzám(anyagilag mindent úgy próbálnak csinálni, hogy felét ők állják, ezzel is jelezve, hogy én félig az övék vagyok s ezt néha mondják is, hogy hozzuk tartozok). Szóval én most 2-é kéne szakadjak.

Nagyjából ez a történet, persze még számos más tényező is szerepet játszik...amit talán csak én tudok...egyik fél sem ismeri eléggé a másikat, ahhoz hogy megértse. Csak én ismerem eléggé mind2 felet, ahhoz hogy értsem miért viselkednek így, egymást szidják folyton, de csak nekem. Eggyiksem ül le a másikkal beszélgetni, csak elmondják nekem a sértődéseiket és én hiába mondom, hogy beszéljétek meg, ők nem...

Ilyenkor én mit csináljak?



2014. márc. 2. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Csak azért akarja az anyukád, hogy ne tartsd a kapcsolatot a nagyidékkal, mert apád szülei? Ez elég szánalmas, itt akkor meg lehetne kérdezni, ki is a gyerek...

Azt mondtad, 18 vagy, gondolom egyetemre mész, szerintem elég érett vagy ahhoz, hogy eldöntsd, hol akarsz lakni, ha elmennél nagyidékhoz egy időre, anyád talán észbe kapna.

Anyukád párja nem tudná rábeszélni?

Vagy mondd meg nekik, hogy téged ez már nagyon zavar, hogy folyton egymást szidják, de egymással nem képesek beszélni, és ez nagyon gyerekes, te érzed magad kellemetlenül, mert mindannyiukat szereted, és nem akarsz választani, mert az már nem való egy családba.

Azzal tartod a kapcsolatot, akivel akarod, ebbe igazán nem szólhat bele senki.

2014. márc. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most tulajdonképpen szereted anyádat, agy egyszerűen csak "kötelességből" érzed úgy, hogy szeretned kéne (és hasonlót kérdeznék a nagyszüleiddel kapcsolatban is) ?? Mert én úgy látom a leírásodból, hogy a nagyszüleid ősszintén és mélyen szeretnek, anyádnak meg ez volt a kényelmes megoldás, hogy nem vele vagy. Nyilván benned is felmerülnek ilyen kérdések, csak talán nem tisztáztad még magadban pontosan az érzéseidet. Tisztázd, aztán dönts, szétszakadnod nem kell.
2014. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Na a már jól megszokott szánalmas női "Uszítsunk az apa ellen ész nélkül" c nóta.

És akkor csodálkoznak, ha szarba nem nézem a nőket....

2014. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mar ne haragudj, de anyad eleg undoritoan viselkedik, 10evig jo volt, hogy az apad szulei neveltek, iskolaztattak, o tudott elni mint marci hevesen gyerek nelkul.

Most, hogy mar nincs szuksege rajuk mar le vannak ejtve, szanalmas...

2014. márc. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad hibának. Sok gyereket nem terveznek a szülei mégse hibák. Anyukád valóban hülyén viselkedik szerintem mindenképpen próbálj meg vele beszélni. Ha nem érti meg hogy te nem akarsz választani hagyd egy picit gondolkozni
2014. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, abban igazatok van, hogy anyum sokszor nagyon gyerekesen viselkedik, de nem csak velem, hanem felnőtt társaival is.
2014. márc. 3. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, úgy tűnik, hogy ebben a családban te vagy a legfelnőttebb. Senkinek, sem anyukádnak, sem a nagyszülőknek, nincs joga rád zúdítani az egymás iránt érzett gyűlöletüket. Ezt úgy hívják szaknyelven, hogy "lojalitás-konfliktus", ez az egyik legnehezebb érzés a gyereknek, hiszen, ahogy te is mondod, szétszakadsz.

Nem tudsz mást tenni, mint minden egyes alkalommal, ha neked szidni kezdik egymást, nagyon határozottan leállítod őket. Azaz azt mondod, hogy "ez légy szíves, hagyd abba, nem akarom hallani. Én mindenkit szeretek, számomra mindannyian fontosak vagytok, és nagyon fáj nekem, hogy ezt kell hallgatnom." NEM KELL választanod, jogod van kapcsolatot tartani mindannyijukkal. Nem a te feladatod kibékíteni őket. Csak úgy fogsz tudni létezni ebben a közegben, ha elfogadod, hogy az utálkozáson nem tudsz változtatni, DE, elvárod, hogy előtted ne csinálják.

2014. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!