Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha begyulladt...

Mit csináljak, ha begyulladt a fülembe lőtt piercing körül a porc?

Figyelt kérdés

Kicsit több, mint két hete lövettem a fülembe piercinget. Azóta mindennap kenegetem egy bizonyos krémmel (amerikai készítmény, nagyon drága, átlátszó és a piercer azt mondta, h ez a lehető legjobb rá). Semmi gond nem volt a piercinggel, egészen addig, amíg kedden véletlenül beleért a Balaton vizébe...azóta hol jobban, hol kevésbé fáj (de inkább viszket), és időnként bepirosodik körülötte a fülem, pedig továbbra is kenegetem azzal a zselé-szerű krémmel.

Szerintetek mit csináljak? félek, hogy ki kell vennem, és hamar benő a lyuk...elsősorban olyanok válaszát várom, akik érintettek a témában, vagy volt már hasonló problémájuk!

Köszönöm előre is mindenkinek!


2008. aug. 3. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
hát nekem is van ott piercingem ,de nekem véres gennyes dudorok nőttek mogotte. viszamentem a piercingeshez és kaptam egy gyogypirszinget. átlászo muagyagbol van de megoldodott a problémám. egy 1000-be került
2008. aug. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is begyulladt rettenetesen, és a porc amugy is nehezen gyógyul, ugyhogy ne félj. Nem csináltál semit rosszul, valószínűleg Balaton nélkül is begyulladt volna valamilyen szinten. Fertőtlenítsd legalább napi 2x, és szerintem ne vedd ki, csak forgatsd.
2008. aug. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vedd ki a piercinget! Betadine -nal ecseteld, amíg meg nem gyógyul. Csak utána tedd vissza a szegecset, ha már megnyugodott a seb. Akármit teszel most bele az mindenképpen izgatni fogja. Ha rosszabbodik, menj el a körzeti orvosodhoz!
2008. aug. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ki venni nem szabad!Nekem Szegeden mondta egy tük jó Piercinges pasas.És 1 hónapig fürdeni se lehetne vele menni.Minden nap 2X kend,és forgasd!
2009. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!