Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ptx vats műtét után súlyzós...

Ptx vats műtét után súlyzós edzés?

Figyelt kérdés
Műtét után 6 hónappal tervezem elkezdeni az edzest. Edzes alatt gondolok fekvenyomásra, karos edzés, hát edzése stb... Egy szóval gyúrás. Persze csak finoman, nem úgy mint régen...

2014. júl. 28. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem elsősorban idő kérdése, hanem hogy a tüdőd rendesen kitapad-e. Ha maradnak légmell-buborékok, akkor a súlyzós edzés megnöveli az újbóli ptx esélyét.

Csináld rendesen a légzőtornát, gondolom, kell járnod kontrollra, mindenképp beszéld meg az orvosoddal az edzés dolgát, és legyél óvatos.

2014. júl. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már 1 hónapja megvolt a műtét, ma voltam az első kontrollon, szerencsére minden rendben.

Kitapadni biztos kitapadt mert a nélkül haza se engednek szerintem. Tüdőcsúcsomon voltak hólyagok, ezt eltávolították, elméletileg nem jöhet vissza!? Vagy tévedek? Jobb tüdőmön volt, persze a balon akármikor akármi lehet...

2014. júl. 28. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Azóta mi történt? Nem újult ki? Érdekelne.....engem egy hónapja műtöttek.
2017. okt. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én inkább valami könnyebb sportot választanék. Pl. Úszás, túrázás....mert bizony kiújulhat. Ptxesnek nem ajánlott a nehéz súlyok emelgetése sajnos.
2018. jan. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!