Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 170-es átlag pulzus kezdő...

170-es átlag pulzus kezdő futóként optimális? Elkezdtem egy edzéstervet, de az istennek sem sikerül 160 alatt tartani a pulzusom, az első 1-2 perc után felszökik.

Figyelt kérdés
Volt már 180 felett is, de most h használom a pulzusmérőt, igyekszem legalább a 170et tartani.Később ez javulni fog? Mármint, hogy nem csak sétafutásnál lesz a normál értéken belül? Amúgy 21 éves leszek.
2014. júl. 29. 15:19
 1/9 anonim válasza:
0%
Én 170-es IQ-val kezdtem futni, és soha nem csökkent alá.
2014. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
-.-" :P
2014. júl. 29. 15:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha felszökik a pulzus, akkor ne fuss még!

Ilyenkor, bármilyen idegesítő is, váltani kell speedwalkra. A pulzust a helyén kell tartani, és ha ez csak speedwalkkal megy, akkor úgy. Majd ha felerősödsz és a szíved is jobban bírja, akkor nem szökik fel ilyen magasra, és futhatsz.

2014. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a 170 is baromi magas.
2014. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De akkor igy a futotervet nem tudom betartani, vagyis nehezkes. Ha pulzust figyelve futok akkor mennyit erdemes futni? Marmint osszessegeben, a setakkal? Es igy is fejlodhetek?
2014. júl. 29. 18:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Ooo es koredzes eseten, fegyencet csinalok, szinten fel szokott menni 180 fole. Foleg guggolaskor. Ebbol lehet gondom? Ezt a fajta terhelest is csokkentenem kene?
2014. júl. 29. 18:47
 7/9 anonim ***** válasza:

A gyors sétával is fejlődsz, sőt sokkal stabilabbak lesznek az alapjaid, sokkal kisebb esélyed van a túledzésre, a sérülésre. Feltételezem, hogy életmódváltásra, tartós sportolásra szántad el magad. Akkor jobb, ha úgy csinálod, hogy a következő 40 évben bírd is. Ha 170-et ver a szíved a futástól, akkor még elég kezdő vagy valószínűleg: nagyon vigyázz, hogy ne ess abba a hibába, hogy eltúlzod az elején, különben gyakorlatilag biztosra veheted a sérülést, a túledzést, a mélypontot a jövőben. Ésszel! Ha nem tudod tartani a terved ésszerű pulzusszámmal, akkor egyszerűen nem a szintednek megfelelő tervet választottál.


A fegyencedzéssel kapcsolatban nincs semmilyen tapasztalatom, tehát arra inkább nem mondok semmit, de 170-es pulzus mindenféle edzésre nagyon soknak tűnik nekem, hacsak nem szándékosan valami nagyon robbanékony módon csinálod ezeket a guggolásokat és elég sokat ráadásul.

2014. júl. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy látni fogod, hogy ahogy szépen fejlődsz, a pulzusod egyre többet fog engedni futni.
2014. júl. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
No, ma 160-as pluzussal futottam, a max talán 165 volt. Pozitívan csalódtam, igaz elég lassan futottam, de simán ment volna szerintem a fél óra is ebben a tempóban, csak mezítláb futottam és a vádlim hamarabb felmondta a szolgálatot :D
2014. júl. 31. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!