Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvételnél előtt szabad...

Vérvételnél előtt szabad enni? A rosszullét ájulás garantált?

Figyelt kérdés
Ha valaki elájul mennyi ideig eszméletlen, ha magához tér hazamehet?
2014. júl. 29. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
kifejezetten ajánlott vérvétel előtt fél órával egy nagy pohár teát vagy üdítőitalt meginni (kakaó és tej nem jó!). Ha a beteg szomjazik, a vére besűrűsödik, s ez rendkívül megnehezíti a mintavételt. A vérvétel előtt a gyermek ne egyen sokat, mivel ilyenkor a vér inkább a gyomor- és bélfalban, nem pedig a bőrerekben van. Bizonyos vizsgálatokat pl. éhgyomri vércukor, valamint májenzim-aktivitás meghatározását éhgyomorra vett vérből kell elvégezni, ilyenkor csak cukrozatlan teát vagy vizet igyon a gyermek. (Ezzel egyébként az esetleg még kért vizeletminta "előállítását" is elő lehet segíteni). Ne nézd, hogy hogyan veszik a vért, hogyan szúrnak meg, és akkor nem fogsz elájulni.
2014. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

NEM IHATSZ SE ÜDÍTŐT, SE TEÁT, ha éhgyomri vércukrot is néznek!!!! (Félreértés ne essék: a legtöbb laboron néznek éhgyomri vércukrot. Szóval legjobb, ha úgy állsz hozzá, hogy nem ehetsz, hacsak nem biztosan tudod, hogy nincs olyan vizsgálat, amihez éhgyomorra kéne menni!)


Még egy rágót sem rághatsz meg a vérvétel előtti 10 órában. Semmit. Az igaz, hogy ihatsz, és ajánlott is inni, de csakis és kizárólag tiszta vizet.


A legtöbb ember nem lesz rosszul és nem ájul el, szóval nem kell rögtön így készülni. Ha mégis, pontosan tudják, hogy mit kezdjenek veled.

2014. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én sosem ájultam el, csak rosszul lettem. olyankor kedvesek voltak velem, hagyták, hogy akár 1 órán át feküdjek az ágyon, felpolcolták a lábamat, és ettem a kis cukromat, ittam a teámat, és gyakran odajöttek kérdezgetni, hogy minden rendben van-e. aztán jól lettem, és hazabandukoltam:)
2014. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!