Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdülésem van, mit...

Gerincferdülésem van, mit hogyan tegyek?

Figyelt kérdés
Hetente kb. 1x úszok szeretek biciklizni és mióta kiderült hogy gerincferdülésem van felhagytam a futással, csak az a baj hogy az iskolába a tanárunk imádja ha a gyerek fut szinte minden órán aszfalton és salakon van rá lehetőség csak, és ha az idő engedi a sportpályára megyünk, így kb. egy órán lefutunk 4-5 km.t, a táskát a vállamon hordom ami néha 8-10 kg, így alakult ki a ferdülés. Először is mit csináljak ha megkezdődik a suli?Fussak és tűrjek, vagy valami orosi papír kéne? A gyógytornával mi a helyzet, az segíthet? Esetleg valami cipő ami javasolt? Mellyek azok a mozdulatok ami a hátizomra vannak jótékony hatással?

2014. aug. 5. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kényelmetlen a futás, megterheli, ne tedd. Nekem is volt. A torna segíthet, sokat is. A cél a hátizom erősítése, mivel "felhúzza" a hátad és egyenesebb leszel. Fekvőtámaszt is csinálhatsz, ha bírod.

Továbbá ha számítógépezel akkor fit labdán ülj, (a dobozon fel van tüntetve, hogy kell ülni) nem hagy elpunnyadni.

Súlyzóval is erősíthetsz, de ha nincs súlyzó, ne csüggedj, 2 literes üveget telitöltesz,a bal karod balra nyújtod, a jobbat jobra. Majd magad elé húzod. Ha lehet maradjon a kézmagasság végig ugyanaz. (remélem érthetően írtam, és segíthettem)

2014. aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, van súlyzó és szoktam is avval, most megpróbálom majd a fekvőtámaszt :D
2014. aug. 10. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!