Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek nincs elegetek a...

Nektek nincs elegetek a magyar egészségügyből?

Figyelt kérdés

Egy kisvárosban lakom, eddig Budapestre jártam ortopédiára, minap bejelentették, hogy ebbe az intézménybe az én városomból már nem jöhet több beteg. Egyedül bőrgyógyászatra fogadnak ott. Nőgyógyászatra szerettem volna menni, így hát kértem időpontot itt, decemberre lett volna időpont (5 hónap!) egy jó orvosnál, helyette választottam egy kevésbé jó orvost, arra is 1 hónapot kell várni. Azt már tényleg sok, amikor egy egyszerű szemvizsgálatra is 2 hetet kell várni. Ma rendelt volna elvileg, hát nem rosszul tudtam!! Szabadságon van, amikor a honlapra nincs is kiírva!

És nem, nem akarok maszekhoz menni, nem ezért fizetem a TB-t!



2014. aug. 15. 11:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

itt (megyeszékhely, vidéki város)akkor még ebből a szempontból egész élhető

igaz hogy nagysokára vannak az időpontok mindenhová viszont ha már az ember az orvos elé kerül, akkor nagy százalékban alapos és lelkiismeretes kivizsgálást kap

2014. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Neeeevicceljé, budapesti belvárosi rendelőben egy sima vérvételre évek óta 5-8 hetes várólista van! Hematológushoz a SOTÉ-n (II-es BEL) szintén 2 hónap múlva tudok csak menni, részmunkaidőben dolgozik, nincsen főállású hematológusa a SOTÉ-nak most!

A gasztro egyáltalán nem végez ételallergia, ételintolerancia vizsgálatot... stb.

STD-szürésre szintén a SOTÉ-n a Mária utcában 6 hét a várakozási idő...

A 2órás rendelés 6,5 óra hosszú, annyira nincs orvos, tehát az egész munkanap rámegy, az egy szabadnap vagy fizetetlen távollét, munkahelye válogatja...

2014. aug. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én megyeszékhelyen lakom, itt is ugyanez a helyzet. Én 5 hónapot vártam a bőrgyógyászatra. Szerintem is eléggé kiakasztó! Ha nincs pénzed, hogy el tudj menni magánrendelésre, akkor csak reménykedj, hogy nincsen komolyabb bajod és kihúzod még azt az 5-6 hónapot, amíg eljutsz a szakorvosig.
2014. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én nem versenyezni akarok. Nekem ez is bőven sok!

Tényleg nem értek semmit már, nem úgy van, hogy nőgyógyászt én magam választhatok, akkor miért nem mehetek ebbe a bizonyos pesti rendelőbe? Máshova sem mehetnék?

Na és szemvizsgálatra, csak körzetibe mehetek?

2014. aug. 15. 11:49
 5/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, hogy már nem járhatok a pestibe, ott másnapra adtak bőrgyógyászatra! 1 hét lett volna nőgyógyász!
2014. aug. 15. 11:52
 6/17 anonim ***** válasza:

Hol adtak másnapra?

Nálunk 2 hét most.


És az a szörnyű, hoyg pont mikor beteg vagy, van szükség arra az emberfeletti erőre, amivel meg kell harcolj az ellátásért.

És ha az hagy kívánnivalót maga után (hagy!), akkor pont kiszolgáltatott helyzetben, amikor érzelmileg is sebzett, elgyengült vagy, kellene megvédened magad, kivívni az igazadat, stb.


El fogunk hullani.

2014. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ez a Margit rendelőintézet Óbudán!

És tényleg másnapra adtak időpontot bőrgyógyászatra!

Nőgyógyászatra is adtak volna rá pár napra, de pont akkor jött ki a határozat :(

2014. aug. 15. 12:14
 8/17 anonim ***** válasza:
Köszi.
2014. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De oda is csak kerületi lakosok, meg néhány kisváros lakosai mehetnek :/
2014. aug. 15. 12:24
 10/17 anonim ***** válasza:
De én budapestiként azt tapasztalom, hogy akármelyik kerület szakrendelőjébe mehetek. Messze van ide Óbuda, csak azért jó tudni, hogy ott 1 nap alatt be lehet jutni.
2014. aug. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!