Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg lehet gerincferdülésem...

Tényleg lehet gerincferdülésem, ill. hol tudok biztosra menni?

Figyelt kérdés

Még a suliban volt ilyen vizsgálat, azon mondta a doktornő, hogy jövőre járjak gyógytornára.

Nagyon megijedtem és utánanéztem a dolgoknak, mindenki arról panaszkodott, hogy fáj a háta, nem tud sokáig futni fájdalom nélkül, látszik a tartásán, stb.

Én viszont rendszeresen sportolok (jazz-balettozok), és egy hátraszaltót is bármikor meg bírok csinálni, pedig azt olvastam, hogy az nagyon veszélyes, szétcsúszhatnak tőle a csigolyák már enyhe ferdülésnél is.

Azért akarom mindenképpen megtudni, mert egyrészt semmi időm két délutánt erre áldozni ha lehet, hogy nem is kell, másrészt volt már egyszer ilyen, csak akkor kaptam beutalót és kiderült, hogy semmi baja a hátamnak, harmadrészt annyira ráparáztam, hogy akkor nekem mostantól nem tökéletes, "beteg" testem van (senkit nem akarok ezzel megbántani, csak én így már szinte nyomoréknak érzem magam), hogy jó lenne már, ha kiderülne, mi az igazság.

Háziorvos is meg tudja nézni, vagy adhat beutalót?

18/L


2014. aug. 17. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Ortopédia a legegyszerűbb... a sulis orvosok tudnak butaságokat mondani, nekem egyszer azt mondta, hogy gombás a hátam, miközben csak pigmentfoltok vannak rajta... De a magad megnyugtatására menj el.
2014. aug. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

29F vagyok, 12 évesen állapitották meg nálam, "enyhe" formában (kicsit előre, és oldalra). Igazából semmit nem csináltam rá, csak karatéztam, abban voltak nyújtások, stb.


Még soha, egyáltalán nem fájt semmim, talán a derekam egy ponton, volt idő, amikor a sorbanállás kellemetlen volt, de azt a stresszes korszakom okozta. És akkor ülőmunkát végzek, sajnos teszek is érte, hogy bajom legyen, erre ügyelek. Csak arra kell figyelnem, hogy ne álljak görnyedten.


Ezt csak azért akartam leirni, hogy ne ijedj meg elsőre, de azért járj utána a dolgoknak. De emiatt ne legyenek rémálmaid.

2014. aug. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Háziorvoshoz menj, ő pedig ad beutalót.

Nekem Van gerincferdülésem, járok gyógytornára meg úszni is, már nagyon sokat javult.

Mindenképpen nézesd meg magad, mert ha neked is Van, akkor Azt kezelni kell, mert idővel rosszabb lesz. :)

2014. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!