Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti hogy kezditek a reggelt?

Ti hogy kezditek a reggelt?

Figyelt kérdés

Én úgy hogy azonnal iszom egy kávét, a nélkül már el sem tudom képzelni a reggelem, pedig sokan mondták már hogy a reggeli sokkal sokkal fontosabb lenne, s ez így ahogy én csinálom egészségtelen.

Este nem mindig egyidőben alszok el, van hogy 10 órakkor, van hogy 11. És reggel elég szarul kelek, nem érzem magam jól, kipihenten és frissen, semmihez nincs erőm, még beszélni sem tudok. Az az első hogy iszom egy kávét és nagyjából 20 perc múlva eszek valamit, de ez így nem jó, már nem akarom ezt így tovább, valakinek valami tanácsa, ami segítene a reggeli szarul ébredésemen?



2014. aug. 23. 09:04
 1/6 anonim válasza:
Fekudj le korabban igy kialszod magad es reggel nem leszel faradt....
2014. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem tudok hamarabb elaludni, mert már ehez vagyok szokva, és nem vagyok álmos, max csak forgolódnék vagy 2 órát, volt már hogy ki voltam ütve, vagyis nagyon fáradt voltam, 9-óra felé el is aludtam aztán a reggelem ugyan olyan rossz volt, és semmi kipihenést nem tapasztaltam. Pedig jó volna már, mert egyre nehezebb, nem is tudom már mikor ébredtem jól kipihenve magam :(
2014. aug. 23. 09:17
 3/6 anonim válasza:
100%
SEmmi baj a reggeli azonnali KV:-val 50 éve így csinálaom, s most vagyok 68 és teljesen egészséges. Utána is lehet enni akármit, (én virslit szoktam, vagy rántottát) de a reggeli az nem órához van kötve, hanem a gyomrunkhoz. Ha éhes leszel akkor egyél, az még munkahelyen is abszolválható, arra találták ki a szalámis szendvicset. Nyugodt lehetsz a kezdeti K.V. miatt, nem árt, csak ne cigizz mellé, és lehetõleg ne cigizz soha!
2014. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Napközben fáraszd le magad, és este már ne terheld túl a gyomrodat. Lehetőleg 8 után ne egyél semmit. Mindig azonos időben feküdj le, de ne törekedj a 8 óra alvásra. Sokaknak bőven elég a 6-7 óra, és ha ennél többet alszanak, akkor szarul ébrednek. Reggel mozgasd meg magad, többet ér, mint egy kávé, és sokkal egészségesebb is, bár mi tagadás, kicsit fárasztó.
2014. aug. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kávé mellé mindig igyál egy pohár vizet, vagy valami folyadékot legalább, ha már nem eszel mellé semmit, amúgy nem akkora baj az ha 20 perccel később reggelizel.
2014. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ha 6 és 8 között kelek, akkor vagyok a leglevertebb, nagyon lassú vagyok, kb. zúg a fejem és alig bírok beszélni. Ez fél - egy óra alatt múlik el. De elég sok ilyen embert ismerek még, sőt, az a csoda, ha valaki nem ilyen.

Ha 8 után kelek, és főleg, ha nem ébredés után azonnal, akkor könnyű felkelni. És érdekes, 6 előtt is sokkal könnyebb, mint 6 és 8 között.

Az tök mindegy, mikor fekszem, 5 vagy 8 vagy 10 vagy 9 vagy 7,5 órát alszom, ugyanolyan nehezen kelek.


Kávézni szoktam majd fürdőszoba majd felöltözni és megyek.

Szkeptikus vagyok, szerintem nem fontos a reggeli, elég valami cukros vagy szénhidrátos dolog, ami energiát ad.

Suliidőben általában 9 körül éhezek meg, akkor szünetben eszek szendvicset.


Az ivás egyébként biztos jó ötlet, főleg a kávé mellé, ami vízhajtó.

De ehhez egészséges vese és nem túl kicsi hólyag kell. :D Én, ha két kortynál többet iszom, indulás után 10 perccel már nagyon kell, és nem pszichés, mert.... khm... szóval a suliba érkezés után nagyon sokat pisilek.

2014. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!