Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség nagy a baj! Nem...

Segítség nagy a baj! Nem tudom mi lehet és nagyon kellemetlen ez miért van? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Körülbelől 1 hónapja beteg lettem ,ment a hasam de durván . Most de örülnék ha úgy menne . Azóta valahogy nehezen megy ki a barna medve a barlangból . Kell vagy két nap mire kiküzdüm ,vagyis első nap érzem ,hogy menni kell . Kimegyek a wc megpróbélom nem sikerül mert nagyon fáj. Második nap sikerül de olyan fájások közepette ,hogy az elviselhetetlen . Most meg a második nap ,vagyis értitek :/ Félig eltudom végezni ,nyomom mint állat de nem megy annyira fáj . (Kicsit undorító rész következik) Amikor vissza húzódik meg szúr ,meg fáj olyan mintha egy hegyet szippantanék vissza . Megjegyzem ,hogy a hasmenés után 6 NAP! -ot nem kellett wc znem abszolút . Ez mi lehet ?!

2014. aug. 29. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Az irritábilis bél szindróma (IBS) egy olyan rendellenesség, amely miatt a bélcsatorna nem látja el megfelelően a feladatát, de emögött nincs semmilyen szervi eltérés. AZ IRRITÁBILIS BÉL SZINDRÓMA ÉS TÜNETEI Az irritábilis bél szindróma az egyik leggyakoribb betegség, amivel orvoshoz fordulnak az emberek. Ötből nagyjából egy felnőttnek irritábilis bél szindrómája van, ám a tünetek kellemetlen volta miatt az ember nem szívesen beszél róla. Az irritábilis bél szindróma és tünetei>> A jellemző tünetek közé éppúgy tartozhat a görcsös hasi fájdalom és a puffadás, mint a székletürítési nehézség: a hasmenés és a székrekedés akár egyazon betegnél is felváltva jelentkezhet. Mivel ilyen körülmények közt szinte természetes, hogy nem szívódnak fel rendesen a tápanyagok, az érintettek jelentősen lefogyhatnak és az immunrendszerük is legyengül.
2014. aug. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de nem felnőtt vagyok , 15/F . De olvasgattam kicsit és azt hiszem ,hogy végbélrepedésem van a fent említett hasmenés miatt.
2014. aug. 29. 08:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Sürgősen menj orvoshoz. Lehet, hogy vastagbél polipod nőtt. Anyunak volt és meg kellett műteni, azóta jól van.

Lehet, hogy a hasmenés miatt sok gyógyszert szedtél és az fogta meg a hasad. Egyél rostosan, sok zöldséget, gyümölcsöt, igyál sok folyadékot, vizet, mézes tejet, sima joghurtot. Remélem segít.

Ha nem jön rendbe, menj orvoshoz.

2014. aug. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem vettem be gyógyszert akkor . Szerintem is orvos lesz. Ami most van az nem bírnám már ki . Köszönöm a választ :) De ha mégis végbélrepedés nem polip?! Akkor van rá valami házi praktika amivel gyógyítható?
2014. aug. 29. 08:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Figyelj csak, egyedül élsz, hogy nem tudsz egy felnőttet vagy testvért megkérdezni? Én az ilyesmit rendesen a családtagjaimmal beszélem meg.
2014. aug. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jólvan , de senki nincs itthon egészen estig . Mondtam már nekik is ittam kamilla teát meg ilyenek . Gondoltam van itt hozzá értő személy .
2014. aug. 29. 09:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól van. Hát és mért nem fogadod el, amit mondtak?:)

Most felhívhatod a háziorvost például.

Péntek van.

2014. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia!


Vehetnél addig is a patikában glicerines kúpot. Az megsíkosítja, megpuhítja.

2014. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!