Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez egészséges egy 13 éves...

Ez egészséges egy 13 éves lánynak? (Aki én lennék)

Figyelt kérdés

99 kiló vagyok, sehogy sem tudok lefogyni! Előre megjegyzem voltam dokinál, nincs egészségügyi problémám ami miatt én nem tudnék lefogyni! Nekem csak akaraterőm, kitartásom nincs! Én úgy vagyok, hogy szeretnék fogyni, tenni is érte! DE egyszerűen nem tudok, senki sem érti meg !!! Félek kilépni az utcára, mert szégyellem magam! Ha leis fogyok, visszatérek a zsíros kajákra, ami miatt visszaszedem a kilókat! A mozgást utálom ugyan, de szeretnék! Csak olyan nehéz nekem, kínszenvedés minden! Mindig ha látom a csinos lányokat, sírhatnékom van, de mégis eszek! ---> #bánatba.

Hiába szidtok le, hogy szerencsétlen kis r.banc vagy, öld meg magad! - mert kaptam már ilyet is.

Nehéz! Sokan csúfolnak, és ez is csak rosszabbít a helyzeten! Megérteni, senki sem ért meg! Mit tegyek? Most is remegek! :"(



2014. aug. 31. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erőt kell magadon venni. Tegyél ki a hűtőre csinos vékony lányokról fényképet, és amikor támadod, arra gondolj, hogy olyan akarsz lenni, mint ők. Először kezdjél el otthon tornázni, vegyél rá egy barátnődet, hogy fogyókúrázzatok, fussatok együtt. Hátha ez a versengés életben tartja az akaratodat.
2014. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbálkozz otthoni gyakorlatokkal, és valami egyészséges étrenddel, a neten sokat találni. Biztosan nem könnyű, de megéri! És aztán próbálj ki sokféle sportot hátha megtetszik valami, kezdésnek az úszást ajánlom, mert nagyon sok izmot használ. Ha meg sportolsz akkor nem fogsz vissza hízni olyan könnyen. :)
2014. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem akarok itt nagy okos enni, de valmi szakszerő tanácsadót kellene keresned, mert az, hogy zsírosat eszel, nem kifogás.

[link]

2014. aug. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kedves Lány! Szakorvossal kell megoldani a helyzetet. Kérd meg anyukád, vigyen el egy jó orvoshoz, aki segít.
2014. aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nézd. Nálad 1 gond van, és az nagy gond. Semmi akaraterőd nincs. Csak ennyi kell, és ha ez meglenne akkor minden sikerülne.

De ha csak kifogásokat gyártasz, hogy

- utálok sportolni

- fogyni akarok de nem akarok lemondani a zsíros kajákról, hamburgerről csokiról

- nem csinálok semmit, de bánatomban zabálok továbbra is..

Nos ha csak ezek vannak akkor garantálom, hogy 20 évesen 120 kilós is leszel.


Neked semmit nem kell tenned csak fejben el kell határoznod, hogy már pedig fogyni akarsz, sportolni akarsz stb.

Nem könnyű, én is végig csináltam. 160cm magasságom mellé 94 kiló társult. Én is éveken át csak kifogásokat gyártottam.

- 10 óra munka után nincs kedvem szaladgálni

- utálom a salátát, inkább nokedlit eszem

- azt eszem amit a családnak is főzök, így nem tudok fogyni stb...

ezer kifogásom volt, de 2 évvel ezelőtt elegem volt, hogy a fenti szobába nem tudok úgy felmenni, hogy ne lihegjek. Döntöttem. Kezdésnek az étrendemet változtattam meg. Nyilván annyi pénzem nem volt, hogy 2 féle ételt készítsek külön nekem, külön a családnak. Így ettem mindent amit eddig is de mértékkel. Naponta ötször étkeztem kistányér adagokat. (régen nagytányér + repeta is volt) Édességet nem ettem, cukrot nem ettem, csokit fél évig nem ettem, chipset nem ettem. Kenyeret lecseréltem barna kenyérre, és szigorúan csak reggel 1 szelet ment. Viszont nem csak az étkezésem változott, hanem a mozgás igényem. Továbbra is sokszor 10 óráztam, de ahelyett, hogy leültem volna a számítógép elé 2-3 órára vagy a tévé elé, helyette elmentem egy kondi terembe. Első hónapokban csak 40-50 perceket voltam ott (és volt, hogy menni nem tudtam az izomláz miatt) ma már képes vagyok 2-2,5 órákat is edzeni. Én lassan fogytam, nem vágytam gyors fogyásra. A kezdeti állandó éhségérzetem már régen nincsen. Ma már mértékkel eszem csokit, és igen van amikor beülök egy hamburgerre. (nagy ritka esetek ezek, de előfordulnak) Ma 64 kiló vagyok.. Ma már nem gond a sport, az étkezés sem, mert már fejben elvan döntve, hogy nem zabálok..


Neked is így kéne kezdeni. Nem kifogásokat gyártani, hanem tenni is érte.

Még valamit: Én azt hittem, hogy konditeremben kiröhögnek, hogy kövéren elmegyek, de meglepetésemre senki nem gúnyolt vagy röhögött, sőt! Sokszor segítettek az ott edző emberek, hogy mit hogyan csináljak, vagy segítettek abban, hogy megfelelően, jól emeljem a súlyokat. Amikor már nagyon látszott a fogyás, gratuláltak, hogy nem adtam fel.

2014. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek:(


Minek szakorvos? Ez nem betegség! Lehet, hogy sok 13 évesen a 99 kiló! De semmi bajom már voltam orvoshoz! Az, hogy egy bálna vagyok, ÉN magam tehetek róla:( sajnos

2014. aug. 31. 15:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem betegség, de egy fejlődő szervezetnek az alakulásába nem lehet akárhogy beleszólni. Orvosnak kell beállítani a diétát, hogy ne ártson és használjon.
2014. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az, hogy már akaraterőd van és szeretnél lefogyni (igaz önmagában sajnos nem elég), de az az első lépés. nagyon sokan tagadásban élnek, nem merik önmaguknak beismerni, hogy változtatniuk kéne az életmódjukon.

tudom, hogy nagyon magad alatt lehetsz, de nem szabad feladni.

egyik barátnőm is túlsúlyos volt ebben a korban és középsulira sikerült lefogynia. listát vezetett az étkezéséről és a napi testmozgásról. nagyon sokat tud segítheti ha csak nem úgy össze-vissza csinálsz feladatokat, hanem minden nap fél-1 órát intenzíven mozogsz és szép fokozatosan emeled az időt és a gyakorlatok számát. elkezdeni a legnehezebb, de ha elhatározod hogy most 2-3 hétig tényleg minden nap megcsinálod és betartod a dolgokat akkor utána bele lehet jönni.

azon ne törd le magad, hogy a változás nem azonnali, ez egy hosszú folyamat. sokan emiatt esnek vissza a régi szokásaikhoz. ha nem látnak azonnali eredményt akkor hajlamosak annyival letudni, hogy "minek csinálom én ezt, úgysincs semmi eredménye..."

az étkezéseden viszont mindenképpen változtass ha tudsz. semmikép se éheztesd magad, de próbáld meg csökkenteni az adagokat.

és szerintem a legfontosabb, hogy kérj meg valakit (akár családtagot, barátot), hogy segítsen és csinálja ezt veled együtt, mert egyedül ebbe belevágni és véghezvinni nagyon nehéz. hidd el, az nagyon sok lendületet és motivációt tud adni!

én azt szoktam csinálni amikor valamit el akarok érni de tudom, hogy az oda vezető út nagyon nehéz és meg kell érte küzdeni, hogy elképzelem hogy mennyire jó érzés lesz amikor azt véghezviszem és sikerül.


én mindenesetre nagyon szurkolok neked és sok kitartást kívánok :)

2014. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm://
2014. aug. 31. 17:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok csak 70 kg-mal, és még így is soknak találom a 175 cm-hez és muszáj valahogy lefogynod mert öreg korodban elkap valami betegség ami élet-halál műtét....hát akkor azt megszívtad, de próbáld kerülni a cukros üdítőket/kajákat, a zsíros ételeket(gyors éttermeket főleg) és próbálj enni sok gyümölcsöt :) és a kenyérféléket is kerüld, esetleg otthoni gyakorlatokat :) egyébként ha már kb 90 kiló leszel(remélem) akkor pl elmehetsz lovagolni, mert az egy élmény :D nem mellesleg kalóriát is tudsz vele égetni :) persze csak akkor menj ha a szüleid beleegyeznek :) ha az otthoni mozgást ki akarod próbálni, ha rám írsz, szívesen mondok ötleteket :)
2014. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!